پاپ فرانسیس پس از دیداری تاریخی عراق را ترک کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
Pope Francis boards a plane upon concluding his visit to Iraq at Baghdad airport, Iraq, Monday, March 8, 2021. (AP Photo/Khalid Mohammed)
Pope Francis boards a plane upon concluding his visit to Iraq at Baghdad airport, Iraq, Monday, March 8, 2021. (AP Photo/Khalid Mohammed)   -   کپی رایت  AP Photo

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان روز دوشنبه پس از دیداری تاریخی از عراق و درخواست برای پایان دادن به خشونت‌ها و گسترش صلح، این کشور را ترک کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه دیدار پاپ فرانسیس از عراق بدون هیچ حادثه‌ای به پایان رسید. عراق از زمان اشغال از سوی آمریکا در سال ۲۰۰۳، بطور مکرر با بمب‌گذاری و خشونت و درگیری مواجه بوده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

دیدار پاپ از عراق روز جمعه گذشته از بغداد شروع شد. پاپ درجریان سفرش با آیت‌الله سیستاتی، مرجع با نفوذ شیعیان، علمای سنی و رهبران دیگر مذاهب در عراق دیدار کرد.

وی همچنین از شهر موصل دیدار کرد که مدتی در اشغال نیروهای داعش بود و پس از آزادسازی به ویرانه‌ای تبدیل شده است. پاپ فرانسیس همچنین با جامعه مسیحیان قره‌قوش گفتگو و از کلیساهای تخریب شده به دست داعش دیدار کرد. مسیحیان عراق، از قدیمی‌ترین پیروان این مذهب در جهان به شمار می‌روند.

پاپ در دیدار از اقلیم کردستان عراق، در اربیل با نچیروان بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق و همچنین مسعود بارزانی، رئیس پیشین اقلیم دیدار و گفتگو کرد.

رهبر کاتولیک‌های جهان در سخنانی در اربیل و پیش از ترک عراق گفت که «عراق همیشه در قلب من خواهد بود.»