گوگل طراحی روش‌های جدید ردیابی کاربران مرورگر کروم را متوقف کرد

کن لیو، مدیر ارشد گوگل در حال توضیح ویژگی‌های جدید کروم
کن لیو، مدیر ارشد گوگل در حال توضیح ویژگی‌های جدید کروم Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شرکت گوگل اعلام کرد که پس از حذف تدریجی فناوری ردیابی کاربران از مرورگر کروم(Chrome) از روش‌های جدیدی برای رصد کاربران این مرورگر استفاده نخواهد کرد.

آگهی

شرکت گوگل اعلام کرد که پس از حذف تدریجی فناوری ردیابی کاربران از مرورگر کروم(Chrome) از روش‌های جدیدی برای رصد کاربران این مرورگر استفاده نخواهد کرد.

گوگل تاکید کرد که اصلاحات و بهبود آتی مرورگر کروم را بر مبنای تعهد به تقویت حریم خصوصی کاربرانش انجام خواهد داد و در تلاش است تا کوکی‌های شخص ثالث را در مرورگر کروم غیرفعال کند.

کوکی‌ها فایل‌های متنی کم حجمی هستند که از سمت وب سایت‌ها ارسال و در مرورگر‌ها ذخیره می‌شود و موجب ذخیره شدن اطلاعاتی مثل رمزهای و شخصی سازی‌های صورت گرفته می‌شوند. اما کوکی‌های شخص ثالث برای رصد کاربران در وب سایت‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد و این امکان را ایجاد می‌کند که با ثبت اطلاعات جستجو‌های کاربران و علاقمندی‌ها آنها تبلیغات مبتنی بر ربات برای آنها ارسال شود.

کوکی‌های شخص ثالث منبع دیرینه ایجاد نگرانی درباره نقض حریم خصوصی افراد در اینترنت بوده؛ بنابراین دیوید تمکین ، مدیر محصولات گوگل روز چهارشنبه اعلام کرد که با حذف تدریجی کوکی‌های شخص ثالث تا پایان سال جاری میلادی، شناسه‌های دیگری را در محصولات آتی خود استفاده نخواهیم کرد.

طرح تازه گوگل انتقاد بازیگرانِ صنعت تبلیغات آنلاین را برانگیخته است. کروم در حال حاضر پرکاربرترین مرورگر اینترنتی در سطح جهان است و حتی مرورگر مایکروسافت با نام اِج(Edge) نیز بر پایه فناوری کرومیوم گوگل کار می‌کند. البته گوگل پس از حذف کوکی‌های شخص ثالث در مرورگر کروم همچنان قادر خواهد بود تا اطلاعات کاربران خود را از طریق خدمات جستجو، نقشه و سایت یوتیوب دسته‌بندی کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برنامه گوگل و خبرگزاری فرانسه برای مقابله با اخبار جعلی درآستانه انتخابات ریاست جمهوری فرانسه

ابتکار جدید گوگل؛ اپلیکیشنی که می‌تواند برچسب کالاها را برای نابینایان بخواند

گوگل به دنبال حل و فصل شکایت ۵ میلیارد دلاری بابت نقض حریم خصوصی کاربران است