Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

برنامه گوگل و خبرگزاری فرانسه برای مقابله با اخبار جعلی درآستانه انتخابات ریاست جمهوری فرانسه

finger touch
finger touch Copyright da-kuk/FDI World Dental Federation/DERMALOG
Copyright da-kuk/FDI World Dental Federation/DERMALOG
نگارش از یورونیوزفارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قرار است که خبرگزاری فرانسه و شرکت اینترنتی گوگل طی یک برنامه مشترک با انتشار اخبار جعلی و نادرست در جریان انتخابات ریاست حمهوری فرانسه مبارزه کنند.

آگهی

خبرگزاری فرانسه و شرکت گوگل روز دوشنبه از راه اندازی پروژه ای مشترک برای مبارزه با اطلاعات جعلی و نادرست در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۲ فرانسه پرده برداشتند. دور اول انتخابات آوریل سال ۲۰۲۲ فرانسه برگزار خواهد شد.

بیانیه گوگل و خبرگزاری فرانسه در نشست سالانه «روش های جدید روزنامه نگاری» در مدرسه «سیانس پو»، علوم سیاسی، پاریس ارائه شد.

بر اساس بیانیه مشترک این دو شرکت «هدف اصلی این طرح آموزشی حقیقت سنجی و مبارزه با اطلاعات نادرست خواهد بود.»

این برنامه و همکاری مشترک بر پنج رکن اصلی استوار است.

اول، آموزش آنلاین در زمینه تحقیقات آنلاین، دوم ایجاد یک پلت فرم مشترک برای تبادل بین رسانه های معتبر با هدف حقیقت سنجی، سوم نشست های ماهانه به میزبانی خبرگزاری فرانسه با حضور سخنرانان و کارشناسان خارجی، چهارم در دسترس قراردادن حقایق سیاسی تاریخی و پنجم توسط خبرگزاری فرانسه و پنجم یک برنامه آموزشی و پشتیبانی برای فکت چکینگ در ساخت و تولید محتوا.

نماینده گوگل در این نشست مدرسه سیانس پوی پاریس اعلام کرد که این غول اینترنتی آمریکایی تاکنون به بیش از ۴۵۰هزار روزنامه نگار روش های مختلف مبارزه با اخبار نادرست و جعلی را آموزش داده است.

خبرگزاری فرانسه با بیش از ۱۲۰ روزنامه نگار که در ۸۵ کشور جهان مستقر هستند پیشروترین رسانه در جهت تولید اخبار حقیقی و مبارزه با اخبار جعلی و نادرست است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رویارویی غول‌های دیجیتالی و انرژی آمریکا و ایتالیا؛ گوگل ۱۰۰ میلیون یورو جریمه شد

گوگل طراحی روش‌های جدید ردیابی کاربران مرورگر کروم را متوقف کرد

«گوگل» چگونه و چرا گوگل نامیده شد؟