Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فرانسه یک گروه راست افراطی مخالف مهاجران را منحل کرد

تظاهرات گروه نسل هویت طلب
تظاهرات گروه نسل هویت طلب Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی با استفاده از  خبرگزاری فرانسه
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزیر کشور فرانسه در فرمان انحلال به تحریک این گروه به خشونت علیه افراد به دلیل تبار، نژاد و مذهب آن‌ها اشاره کرده است. آقای دارمنن تاکید کرده است با توجه به شکل و سازماندهی نظامی این گروه، می‌توان آن‌ها را مشابه فعالیت شبه‌نظامیان توصیف کرد.

آگهی

ژرالد دارمنن، وزیر کشور فرانسه روز چهارشنبه ۳ مارس (۱۳ اسفند) گفت که فعالیت گروه راست افراطی «نسل هویت‌طلب» (Génération Identitaire) به دلیل تحریک به تبعیض، نفرت و خشونت علیه مهاجران ممنوع شده است.

وی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: «گروه « نسل هویت‌طلب» صبح امروز در جلسه هیات دولت منحل شد.

گروه «نسل هویت‌طلب» نزدیک به حزب جبهه ملی به رهبری مارین لوپن، بارها و بارها سعی کرده‌اند مانع از ورود مهاجران به فرانسه شوند.

افراد منتسب به این گروه در آخر اقدام خود که رسانه‌های فرانسوی به صورت گسترده آنرا پوشش دادند اواخر ماه ژانویه به سوی کوه‌های پیرنه واقع در مرز فرانسه با اسپانیا سرازیر شدند تا بدین ترتیب جلوی ورود مهاجران و پناهجویان غیرقانونی به کشورشان را بگیرند.

حزب راست افراطی جبهه ملی بلافاصله با واکنش نسبت به این تصمیم آن را یک رویه «سیاسی» و یک «حمله خطرناک به آزادی‌های بنیادین» توصیف و آن را محکوم کرد. این گروه پیش از این در تاریخ ۲۰ فوریه تظاهراتی را در پاریس برگزار کرد تا نسبت به انحلال احتمالی اعتراض کند.

کلمان مارتن، یکی از سخنگویان این گروه مستقر در لیون هشدار دارد که این گروه در مقابل تصمیم شورای وزیران درخواستی را به شورای حکومتی ارائه می‌کند.

AP Photo
تظاهرات اعضا و هواداران گروه نسل هویت طلب در پاریسAP Photo

وزیر کشور فرانسه در فرمان انحلال به تحریک این گروه به خشونت علیه افراد به دلیل تبار، نژاد و مذهب آن‌ها اشاره کرده است. آقای دارمنن تاکید کرده است با توجه به شکل و سازماندهی نظامی این گروه، می‌توان آن‌ها را مشابه فعالیت شبه‌نظامیان توصیف کرد.

در این فرمان همچنین اشاره شده است که این گروه فرانسوی یکسری کمک مالی از برنتون تارنت، عامل حمله به دو مسجد در شهر کرایست‌چرچ نیوزیلند در ماه مارس ۲۰۱۹ دریافت کرده‌اند.

گابریل اتال، سخنگوی دولت فرانسه نیز گفت: «این گروه از عقاید دفاع نمی‌کرد بلکه یک جناح مسلح افراط گرا و بیگانه هراس بود.»

این گروه که در سال ۲۰۱۲ ایجاد شده بود، مدعی است که ۲۸۰۰ عضو دارد و طبق بیانیه وزارت کشور فرانسه «مهاجرت و اسلام را تهدیدی توصیف می‌کند که فرانسوی‌ها باید با آن بجنگند.»

اعضای گروه «نسل هویت طلب» نخستین بار سال ۲۰۱۲ با تحصن بر پشت بام یک مسجد در حال ساخت در شهر پواتیه و سر دادن شعارهایی علیه مسلمانان خود را در کانون توجه قرار دادند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جاسوسان آلمانی مسئول شناسایی ناقضان فتنه‌گر محدودیت‌های کرونا شدند

کارزار رهبر راست افراطی فرانسه علیه مهاجران: «پیمان مهاجرتی اروپا خودکشی است»

اعتراض اشتباهی رهبر راست افراطی فرانسه به پخش اذان از بلندگوی یک مسجد