Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کارزار رهبر راست افراطی فرانسه علیه مهاجران: «پیمان مهاجرتی اروپا خودکشی است»

مارین لوپن
مارین لوپن Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مارین لوپن تاکید کرد که «اتحادیه اروپا کلید‌های خاورمیانه را به دست ترکیه سپرده و این کشور اکنون آماده است تا درهای خانه اروپایی را به روی جهان سوم باز کند.»

آگهی

مارین لوپن،‌ رهبر حزب راست افراطی «اجتماع ملی» در فرانسه روز جمعه نهم اکتبر از آغاز کارزاری بر ضد پیمان اروپایی موسوم به «مهاجرت و پناهندگی» خبر داد.

خانم لوپن که به شدت مخالف ورود مهاجران غیرقانونی و نیز اعطای تسهیلات دولتی به شهروندان غیرفرانسوی است روز جمعه گفت که قصد دارد این کارزار را در فرانسه و اروپا پیش ببرد.

مارین لوپن پیمان مهاجرتی اروپا را طرحی سازمان‌یافته برای «نابود و غوطه‌ور کردن کشورهای اروپایی» از طریق پذیرش جمعیتی مهاجر دانست که به اعتقاد او دیگر هرگز قاره را ترک نخواهند کرد و اروپا را به سوی خودکشی سوق می‌دهند.

رهبر حزب راست افراطی «اجتماع ملی» که در جریان یک کنفرانس خبری در مقر حزب تحت ریاست خود در «نانتر»، یکی از شهرهای ناحیه «ایل-دو-فرانس» سخن می‌گفت پیمان مهاجرتی اروپا را اینچنین توصیف کرد: «طرحی سازمان‌یافته برای غوطه‌ور کردن اروپا و کشورهایی که آنرا تشکیل می‌دهند؛ یک پیمان واقعی با شیطان که اروپا را به خودکشی سوق می‌دهد.»

این سخنان تند نسبت به پیمان مهاجرتی اروپا در حالی از زبان رهبر راست افراطی فرانسه ایراد می‌شود که کمیسیون اروپا اواخر ماه سپتامبر پیمان یاد شده موسوم به «مهاجرت و پناهندگی» را به منظور بازنگری در قوانین مهاجرت و پذیرش پناهجو به کشورهای عضو عرضه کرده بود.

نکته جالب در این میان اینجاست که بسیاری از سازمان‌‌ها و نهاد‌های حامی پناهجویان و نیز احزاب چپگرا به شدت به این پیمان که با هدف اصلاح سیستم پناهندگی و مهاجرت ارائه شده، انتقاد کرده و یادآور شده‌اند که اجرایی شدن آن زمینه اخراج های بیشتر و فشار کم‌تر برای پذیرش پناهجویان را از سوی کشورهای عضو فراهم می‌کند.

وبسایت مهاجر نیوز به نقل از مدیر اجرایی یک سازمان حامی پناهجویان نوشته: «این یک پیمان شیطانی محروم کردن از حق است که از جانب پوپولیست های راست گرا اعمال گردیده و خیانتی است از جانب کمیسیون اتحادیه اروپا به قانون پناهندگی و حقوق بشری کسانی که به دنبال حمایت هستند.»

این درحالیست که رهبر راست افراطی فرانسه معتقد است: «مهاجرت در نظر گرفته شده در این پیمان، نوعی مهاجرت مخرب است که جمعیت حاصل از آن دیگر کشورها را ترک نخواهند کرد. این نوع مهاجرت موازنه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در کشورهای اروپا را به خطر خواهد انداخت.»

مارین لوپن از دیگر مضرات پیمان مهاجرتی اروپا به مواردی چون «تخریب سیستم‌های اجتماعی،‌ وخیم‌تر شدن وضعیت بیکاری، بحران مسکن، افزایش بزهکاری و مناقشات فرقه‌گرایانه، پیشرفت اسلام گرایی، تقویت خطرات ناشی از تهدیدهای تروریستی و به چالش کشیده شدن ارزشهای تمدن اروپا» اشاره کرد.

وی همچنین هشدار داد ظرف چند سال حدود ۶۰ تا ۷۰ میلیون مهاجر در سرتاسر اروپا مستقر خواهند شد.

رهبر جریان راست افراطی فرانسه هدف از پیمان مهاجرتی اروپا را «تشویق مهاجرت»، «جلوگیری از اخراج» و «تقویت زمینه استقرار و پاگرفتن مهاجران در کشورها» دانست و تاکید کرد که این طرح شهروندان اروپایی‌ و دولت‌هایشان را در بست تحت فرمان دیکتاتوری کمیسیون اروپا قرار خواهد داد.

مارین لوپن تاکید کرد که «اتحادیه اروپا کلید‌های خاورمیانه را به دست ترکیه سپرده و این کشور اکنون آماده است تا درهای خانه اروپایی را به روی جهان سوم باز کند.»

وی در پایان هواداران، مردم کشورش و شهروندان اروپایی را به بازپس گرفتن کلید‌های اروپا و فرانسه فراخواند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بریتانیا؛ یک چهره راست افراطی به پرداخت صدهزار پوند به جوان سوری محکوم شد

فرانسه یک گروه راست افراطی مخالف مهاجران را منحل کرد

تظاهرات همزمان هواداران گروه راست افراطی «نسل هویت‌خواه» و آنتی‌فا در پاریس