Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شهروند کره شمالی پس از ۶ ساعت شنای شبانه خود را به کره جنوبی رساند

South Korean army soldiers
South Korean army soldiers Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در مدت بیش از سه ساعت، دوربین‌های مداربسته پایگاه مرزی کره جنوبی هشت بار حضور او را ثبت کرده بودند و در این مدت دو بار نیز زنگ‌های خطر به صدا در آمده بود، اما باز هم مرزبانان متوجه این موضوع نشده بودند.

آگهی

یکی از شهروندان کره شمالی در اقدامی جسورانه و پس از شش ساعت شنای شبانه و طی کردن کیلومترها در آب، توانست خود را به خاک کشور همسایه برساند. با این وجود ورود او به خاک کره جنوبی، در پی غفلت سربازان مرزی این کشور انجام شد؛ اقدامی که انتقاد بسیاری از رسانه‌های کره جنوبی همچنین نمایندگان حزب مخالف دولت را در پی داشت.

بنا بر اعلام یکی از مقامات سئول، نیروهای مرزی کره جنوبی در بامداد ۱۶ فوریه حتی با وجود نمایان شدن این مرد در تصاویر دوربین‌های مداربسته و دریافت هشدار در این باره، متوجه نزدیک شدن او نشده بودند.

حتی پس از آنکه حضور او آنهم با لباس‌های غواصی در حوالی ساعت ۱:۰۵ بامداد در ۳.۲ کیلومتری درون خاک کره جنوبی نیز تایید شد، حدود ۳ ساعت دیگر طول کشید تا سربازان مرزی او را دستگیر کنند.

خبرگزاری «یونهاپ» کره جنوبی روز سه‌شنبه به نقل از یک مقام ستاد مشترک ارتش که نخواست نامش فاش شود، اعلام کرد که این مرد حدودا ۲۰ ساله «احتمالاً حدود شش ساعت آنهم با لباس غواصی شنا کرده بود. به نظر می‌رسد لباس‌هایش در این مدت او را گرم نگه داشته و اجازه داده‌اند که روی آب بماند.»

او پس از رسیدن به ساحل، بسیاری از وسایلی را که به همراه داشت از جمله لباس غواصی را رها می‌کند تا بتواند از کانال زهکشی شده و سیم خاردارها عبور کند.

در مدت بیش از سه ساعت، دوربین‌های مداربسته پایگاه مرزی کره جنوبی هشت بار حضور او را ثبت کرده بودند و در این مدت دو بار نیز زنگ‌های خطر به صدا در آمده بود، اما باز هم مرزبانان متوجه این موضوع نشده بودند.

پس از آن بود که درنهایت نیروهای مرزی او را شناسایی کرده و در حالی که به نظر می‌رسید خوابیده است، دستگیر می‌کنند.

ارتش کره جنوبی، در پی این حادثه غفلت نیروهایش در اجرای مقررات را تایید کرد و قول داد که امنیت مرزها را تقویت کند. در جلسه پارلمانی روز سه‌شنبه نیز وزیر دفاع کره جنوبی اذعان کرد که سیستم‌های نظارتی در مناطق مرزی «ناقص و از رده خارج» هستند.

بسیاری از پناهجویان کره شمالی برای فرار از این کشور، ابتدا به چین می‌روند و گاه برای سال‌ها در آنجا می‌مانند و سپس از طریق کشورهای ثالث رهسپار کره جنوبی می‌شوند.

بیش از ۳۰ هزار شهروند کره شمالی طی دهه‌های گذشته به همسایه جنوبی فرار کرده‌اند؛ با این وجود شمار فراریان این کشور در سال گذشته پس از آنکه پیونگ یانگ با هدف محافظت از خود در برابر ویروس کرونا، تدابیر امینتی را در مناطق مرزی تقویت کرد، بطور قابل توجهی کاهش یافت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

توقیف نفتکش کره‌ای توسط سپاه؛ احتمال تجدیدنظر در سفر برنامه‌ریزی شده دیپلمات کره جنوبی به تهران

کره جنوبی به زودی اولین ناو هواپیمابر خود را می‌سازد

کره جنوبی به افزایش زاد و ولد با قطارهای سریع السیر جدید امید بست