Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

ژرار دوپاردیو، بازیگر سرشناس فرانسوی به تجاوز جنسی متهم شد

ژرار دوپاردیو
ژرار دوپاردیو Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نام بازیگر شاکی فاش نشده است. وكیل این زن به خبرگزاری فرانسه گفت امیدوار است در عین حالی که پرونده موکلش پیش می‌رود، به «حریم خصوصی» او نیز احترام گذاشته شود.

آگهی

ژرار دوپاردیو، یکی از سرشناس‌ترین بازیگران تاریخ سینمای فرانسه به سوء استفاده و تجاوز جنسی به یک زن در سال ۲۰۱۸ متهم شد.

زن قربانی که بازیگری حدودا ۲۰ ساله است، مدعی شده که دوپاردیو در ماه اوت ۲۰۱۸ دوبار در خانه‌اش در پاریس به او تعرض کرده است. دوپاردیو که هم اکنون در خانه‌اش تحت نظارت قضایی است، از طریق وکیل خود این اتهامات را رد کرده است.

اتهامات جنسی علیه دوپاردیو یک بار در تحقیقات اولیه که در سال ۲۰۱۹ انجام شد، به دلیل نبود شواهد کافی رد شده بود. اما دادستانی در تابستان گذشته پس از درز اطلاعات این پرونده در رسانه‌ها، رسیدگی به آن را بار دیگر از سر گرفت تا این که در ماه دسامبر گذشته به حد کافی شواهدی برای اتهامات کیفری علیه بازیگر مشهور به دست آمد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

نام بازیگر شاکی فاش نشده است. وكیل این زن به خبرگزاری فرانسه گفت امیدوار است در عین حالی که پرونده موکلش پیش می‌رود، به «حریم خصوصی» او نیز احترام گذاشته شود.

دوپاردیو یکی از پرکارترین بازیگران فرانسه است و در خارج از کشورش نیز با حضور در بیش از ۲۰۰ فیلم در ۵۰ سال گذشته شهرت فراوانی به دست آورده است.

در پی وضع قانون جدید در فرانسه مبنی بر افزایش مالیات ثروتمندان در اواخر سال ۲۰۱۲، ژرار دوپاردیو اعلام کرد شهروندی فرانسوی خود را پس می‌دهد و در بلژیک زندگی می‌کند. او سپس پیشنهاد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه برای دریافت تابعیت این کشور را پذیرفت.

در ماه‌های اخیر اتهامات سوء استفاده جنسی، تعرض و تجاوز به عنف علیه چند تن از افراد مشهور و بانفوذ سیاسی و فرهنگی در فرانسه مطرح شده است. هفته گذشته پاتریک پواور داروور، یکی از مشهورترین مجریان تلویزیون فرانسه به تجاوز جنسی متهم شد. ژرژ ترون، نماینده و عضو پیشین کابینه فرانسه نیز هفته گذشته برای تحمل سه سال حبس به دلیل تجاوز جنسی به یک کارمند به زندان رفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ماجرای قانون حمایت از قربانیان خشونت جنسی خانگی در فرانسه چیست؟

ژرارد دوپاردیو، هنرپیشه سرشناس فرانسوی متهم به تجاوز و آزار جنسی شد

روایت‌های ممنوعه از جنگ جهانی دوم؛ زن فرانسوی از تجاوز جنسی سربازان آمریکایی به مادرش می‌گوید