Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

خوزستان گرفتار کرونای بریتانیایی؛ در ۱۱ شهر وضعیت قرمز و مرز بسته شد

عکس آرشیوی، قائمشهر ایران
عکس آرشیوی، قائمشهر ایران Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دکتر سعید نمکی می‌گوید گرفتاری ناشی از این ویروس در خوزستان خصوصا در شهرهای «رامهرمز، اهواز و آبادان و قسمت های جنوب و به خصوص غرب استان...خواب و خوراک را از ما و همکارانمان گرفته است.»

آگهی

وزیر بهداشت ایران می‌گوید ویروس کرونای جهش‌یافته بریتانیایی «در کل کشور در گردش است» و هر چند وضعیت ناشی از این ویروس را در دو استان استان قزوین و البرز «ثابت» می‌بیند اما استان خوزستان به شدت گرفتار ویروس بریتانیایی است.

دکتر سعید نمکی می‌گوید گرفتاری ناشی از این ویروس در خوزستان خصوصا در شهرهای «رامهرمز، اهواز و آبادان و قسمت های جنوب و به خصوص غرب استان...خواب و خوراک را از ما و همکارانمان گرفته است.»

وزارت بهداشت ایران می‌گوید: شهرهای « آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، خرمشهر، دزفول، دشت آزادگان، رامهرمز، شادگان، شوشتر، کارون و هویزه» در وضعیت قرمز قرار دارند.

به گفته آقای نمکی شیوع ویروس بریتانیایی مسافرانی بوده‌اند که از عراق وارد ایران شده‌اند و به همین دلیل گذرگاه‌های مرزی دو کشور تا اطلاع ثانوی بسته خواهد ماند و پروازها به استان خوزستان مدیریت خواهد شد.

وزیر بهداشت ایران با بیان این که وزارتخانه متبوع وی به شدت بدنبال ارزیابی «اثربخشی واکسن‌های تولیدی ایران روی «ویروس موتاسیون یافته» است گفت که تزریق واکسن اسپوتنیک روسی به ۱۰۰ هزار نفر دیگر آغاز، «۲۵۰ هزار واکسن ساینوفارم چین» به زودی وارد و «واکسن آسترازنکا هم از سبد کووکس» دریافت می‌شود.

آخرین آمار قربانیان و مبتلایان ویروس کرونا در ایران

بنا به آمار وزارت بهداشت ایران در ۲۴ ساعت گذشته ۷ هزار و ۹۲۲ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا شناسایی شده و مجموع مبتلایان به این ویروس مرگبار به بیش از یک میلیون و ۵۶۶ هزار نفر رسیده است.

به گفته سیماسادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت در همین مدت ۶۸ نفر در ایران بر اثر کووید-۱۹، بیماری ناشی از ویروس کرونا جان باخته‌اند و مجموع جان باختگان به ۵۹ هزار و ۴۰۹ نفر رسیده و بیش از یک میلیون و ۳۳۷ هزار نفر نیز از چنگال این ویروس رهایی یافته‌اند.

بنا به آمار وزارت وزارت بهداشت ایران در روز شنبه ۲ اسفند (۲۰ فوریه) ۱۱ شهرستان در وضعیت قرمز، ۵۲ شهرستان نارنجی، ۲۱۷ شهرستان زرد و ۱۶۸ شهرستان در وضعیت آبی هستند.

ویروس کرونا از نخستین ظهور آن در شهر ووهانِ چین در اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی و شیوع در چهار گوشه دنیا، تاکنون بیش از ۱۱۱ میلیون نفر را مبتلا کرده و جان بیش از ۲ میلیون و ۴۶۶ نفر را گرفته است. بیش از ۸۸ میلیون نفر از مبتلایان به این ویروس حالشان بهبود یافته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکسن «مدرنا» در برابر کرونای جهش‌یافته در بریتانیا و آفریقای جنوبی «کارایی» دارد

ویروس‌های جهش‌یافته کرونا؛ آنچه می‌دانیم و نمی‌دانیم

دانشمندان: قرص شرکت مِرک شاید به پیدایش سویه‌های جدید کرونا کمک کرده باشد