Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

واکسن «مدرنا» در برابر کرونای جهش‌یافته در بریتانیا و آفریقای جنوبی «کارایی» دارد

واکسن شرکت «مدرنا»
واکسن شرکت «مدرنا» Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شرکت «مدرنا» در نظر دارد «محض احتیاط» آزمایش‌هایی را برای تزریق یک دوز اضافی از واکسن را که به طور خاص برای پیشگیری از ابتلا به نوع جهش‌یافته ویروس در آفریقای جنوبی تولید شده است آغاز کند.

آگهی

شرکت داروسازی «مدرنا» اعلام کرد که واکسن تولیدی این شرکت در برابر انواعی از ویروس کرونا که در بریتانیا و آفریقای جنوبی شیوع یافته است کارایی دارد.

شیوع انواع جهش یافته ای از ویروس کرونا در بریتانیا، آفریقای جنوبی و برزیل طی هفته های گذشته نگرانی هایی را بابت تاثیر احتمالی آن بر کارایی واکسن های تولید شده برای پیشگیری از ابتلا به بیماری همه گیر «کووید ۱۹» پدید آورده بود. شماری از کشورها نیز برای جلوگیری از شیوع انواع جهش یافته ویروس کرونا محدودیت هایی را برای ورود به خاک خود وضع کردند.

شرکت «مدرنا» همزمان با اعلام کارایی واکسن خود در برابر انواع شیوع یافته ویروس کرونا در بریتانیا و آفریقای جنوبی از کاهش سطح ایمنی یا مصونیت افراد واکسینه شده در برابر نوع جهش یافته ویروس کرونا در آفریقای جنوبی خبر داد. در همین راستا شرکت «مدرنا» در نظر دارد «محض احتیاط» آزمایش هایی را برای تزریق یک دوز اضافی از واکسن را که به طور خاص برای پیشگیری از ابتلا به نوع جهش یافته ویروس در آفریقای جنوبی تولید شده است آغاز کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

قرار است تاثیر تزریق دوز سوم از واکسن کنونی شرکت «مدرنا» نیز در افزایش میزان ایمنی بدن در برابر انواع جهش یافته ویروس کرونا سنجیده شود.

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا چند روز پیش اعلام کرده بود که داده های جمع آوری شده در این کشور از «مرگبارتر» بودن ویروس جهش یافته در این کشور حکایت دارد. شرکت های «فایزر» و «یبون تک» پیش از این اعلام کرده بودند که واکسن تولیدی آنها در برابر نوع جهش یافته ویروس کرونا در بریتانیا کارایی خواهد داشت. با این حال این دو شرکت هنوز موفق به ارزیابی کارایی واکسن خود در برابر نوع شیوع یافته ویروس در آفریقای جنوبی نشده اند.

همه گیری بیماری «کووید ۱۹» در سطح جهان تاکنون جان بیش از دو میلیون و ۱۲۹ هزار نفر را گرفته است. این در حالی است که تعداد موارد شناسایی شده از ابتلا به ویروس کرونا نزدیک به ۱۰۰ میلیون مورد است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خوزستان گرفتار کرونای بریتانیایی؛ در ۱۱ شهر وضعیت قرمز و مرز بسته شد

آزمایش‌های امیدبخش روی «موثرترین» داروی درمان کرونا در اسپانیا

سوءقصد نافرجام به جان ترامپ و تردیدها در خصوص اقدامات پلیس مخفی آمریکا؛ چه کسی مقصر است؟