Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آیا دختر حاکم دبی به گروگان گرفته شده است؟ سازمان ملل تحقیق می‌کند

شاهزاده لطیفه در کنار مری رابینسون، گزارشگر سابق حقوق بشر سازمان ملل در سال ۲۰۱۸
شاهزاده لطیفه در کنار مری رابینسون، گزارشگر سابق حقوق بشر سازمان ملل در سال ۲۰۱۸ Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سازمان ملل متحد اعلام کرد که موضوع بازداشت شاهزاده لطیفه بنت محمد آل مکتوم، دختر حاکم دبی را با مقام های امارات متحده عربی مطرح خواهد کرد.

آگهی

شاهزاده لطیفه از زمان تلاش برای فرار از شهر در سال ۲۰۱۸، پدرش را متهم کرد که او را به گروگان گرفته است اما مقام‌های امارات متحده عربی و دوبی گفتند که این شاهزاده تحت مراقبت خانواده و در امنیت است.

شاهزاده لطیفه در فیلم‌های مخفیانه ضبط شده که با شبکه «بی‌بی‌سی» به اشتراک گذاشته شده است، اعلام کرد که برای جان خود بیمناک است.

تصویرهای منتشر شده از شاهزاده لطیفه به همراه تلاش‌های دوستان شاهزاده لطیفه باعث تقاضای جهانی از سازمان ملل متحد برای بررسی موضوع شد.

مری رابینسون، گزارشگر سابق حقوق بشر سازمان ملل و رئیس جمهور پیشین ایرلند که در سال ۲۰۱۸ با شاهزاده لطیفه دیدار داشت و در آن زمان او را یک «جوان آشفته» معرفی کرده بود، اکنون می‌گوید که خانواده حاکم دبی او را «فریب» داده‌ بودند. بنابراین خانم رابینسون با پیوستن به کارزار تلاش‌های بین‌المللی برای تعیین وضعیت و محل نگهداری شاهزاده لطیفه تأکید کرد که باید درباره او تحقیق شود.

دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل در پاسخ به این تقاضاها خبر داده است که از امارات متحده عربی درباره شاهزاده لطیفه سؤال می‌کند.

یکی از سخنگویان این دفتر گفت که گروه كاریِ بازداشت‌های خودسرانه سازمان ملل متحد پس از تجزیه و تحلیل فیلم‌های شاهزاده لطیفه، می‌تواند تحقیقاتش را آغاز كند.

وزارت امور خارجه و توسعه‌ بریتانیا نیز اعلام کرد که اگرچه در پرونده شاهزاده لطیفه دخالتی ندارد اما این موضوع نگران کننده است و این دفتر از نزدیک تحولات مربوط به این پرونده را دنبال خواهد کرد. وزیر خارجه بریتانیا تلویحا خواستار ارائه شواهدی از سوی امارات دال بر آزادی شاهزاده لطیفه شده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویر تازه‌ای منسوب به دختر حاکم دبی بعد از ماه‌ها بی خبری منتشر شد

سازمان ملل متحد خواستار توقف هرگونه خشونت علیه آسیایی‌ها و آسیایی‌تبارها شد

تلاش برای از سرگیری همه پروازها در فرودگاه دوبی؛ چرا امارات برای بارندگی‌های شدید آماده نبود؟