Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تصاویر تازه‌ای منسوب به دختر حاکم دبی بعد از ماه‌ها بی خبری منتشر شد

شاهزاده لطیفه، دختر حاکم دبی
شاهزاده لطیفه، دختر حاکم دبی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاریAP
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تصاویر لطیفه روز پنجشنبه این هفته در اینستاگرام در حساب هر دو زن دیگر حاضر در تصویر همرسان شده است و یکی از این دو زن زیر عکس نوشته: «یک شب دوست‌داشتنی در مرکز خرید امارات با دوستان».

آگهی

عکس‌های تازه‌ای از شاهزاده لطیفه بنت محمد آل مکتوم، دختر حاکم دبی که از ماه‌ها پیش تاکنون خبری از او در دست نبود به تازگی در دو حساب اینستاگرامی همرسان شده است.

دختر حاکم دبی که در سال ۲۰۱۸ حین هنگام فرار از امارات در هند بازداشت و به کشورش بازگردانده شده بود، در سال گذشته نیز در چند ویدیوی کوتاه ظاهر شده و اعلام کرده بود که جانش در خطر است. شاهزاده لطیفه که ظاهرا این فیلم‌ها را مخفیانه و از گوشه‌ای درون یک ویلا ضبط کرده بود، گفت که در آن ویلا گروگان گرفته شده و مأموران پلیس در در آن مکان مانند زندان از او مراقبت می‌کنند.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

در یکی از عکس‌هایی که تازه همرسان شده سه زن دیده می‌شوند که سر میز در یک رستوران در یک مرکز خرید دبی (نزدیک برج خلیفه) نشسته و ماسک‌های خود را درآورده‌اند. یکی از دوستان لطیفه گفته که دو زن دیگر را می‌شناسد و تأیید کرده که آنها نیز از دوستان لطیفه هستند. شبکه بریتانیایی بی‌بی‌سی که ویدیوهای اولیه را در بهمن ماه گذشته پخش کرده بود می‌گوید یکی از دوستان لطیفه تأیید کرده که فرد در تصویر تازه همرسان شده همان شاهزاده است.

هر چند تاریخ و مکان دقیق دو عکس همرسان شده تاکنون بطور رسمی تایید نشده ولی آن طور که از پس زمینه بر می‌آید عکس‌ها در دو مرکز خرید معروف دبی گرفته شده و پوستری که در عکس مربوط به مرکز خرید امارات قابل مشاهده است مربوط به تبلیغ فیلمی است که از سیزدهم ماه مه روی پرده سینما رفته است. ماسک بهداشتی روی میز هم دستکم تاکید می‌کند این عکس مربوط به دوران همه‌گیری کروناست.

این عکس‌های لطیفه روز پنجشنبه این هفته در اینستاگرام در حساب هر دو زن دیگر حاضر در تصویر همرسان شده است و یکی از این دو زن زیر عکس نوشته: «یک شب دوست‌داشتنی در مرکز خرید امارات با دوستان». با این حال یکی از این افراد که رسانه‌های بریتانیایی از وی به عنوان عضو سابق نیروهای دریایی پادشاهی بریتانیا یاد کرده‌اند، حاضر نشده در این رابطه به آسوشیتدپرس توضیح دهد.

در همین حال دیوید های، یکی از بنیانگذاران کارزار لطیفه را آزاد کنید، گفت: «ما تأیید می‌کنیم که چند تحول قابل توجه و مثبت در این کارزار اتفاق افتاده است. ما در این زمان شرح ویژه‌ای در این زمینه نداریم و توضیحات بیشتر در زمان مناسب داده خواهد شد.»

سازمان ملل متحد که از سال ۲۰۱۸ پیگیر وضعیت این زن از خاندان سلطنتی امارات متحده عربی بوده، از اظهارنظر درباره این عکس امتناع ورزیده اما به بی‌بی‌سی گفته است در انتظار «مدرک قانع‌کننده‌ای درباره وضعیت پرونده لطیفه» است و دولت امارات گفته است که این مدرک را به آنها خواهد داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان ملل: امارات مدارک زنده بودن شاهزاده لطیفه را ارائه کند

آیا دختر حاکم دبی به گروگان گرفته شده است؟ سازمان ملل تحقیق می‌کند

کمسیر سابق حقوق بشر سازمان ملل: شاهزاده دبی «پریشان و آشفته» است