بایدن در سالگرد کشتار پارکلند: قانون حمل سلاح برپایهٔ عقل سلیم اصلاح شود

قانون حمل سلاح
قانون حمل سلاح Copyright آسیوشیتد پرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«این دولت منتظر نخواهد ماند تا یک تیراندازی بزرگ دیگر رخ بدهد تا بعد به این مسئله اعتنا کند. زمان عمل همین حالاست.»

آگهی

جو بایدن،‌ رئيس‌جمهوری ایالات ‌متحده در سومین سالگرد تیراندازی در دبیرستان شهر پارکلند فلوریدا از اعضای کنگرهٔ این کشور خواست تا قانون حمل سلاح را برپایهٔ عقل سلیم اصلاح کنند.

رئيس جمهوری آمریکا طی بیانیه‌ای اعلام کرد: ‌«ما امروز با تمامی آنها که عزیزانشان را در خشونت مسلحانه از دست‌ داده‌اند سوگواریم.»

وی خواستار آن شد که کنگره قوانین مشخصی را برای مهار خشونت مسلحانه در این کشور تصویب کند؛ از جمله «لغو مصونیت قانونی اسلحه‌سازان، ممنوعیت (حمل) سلاح‌های جنگی با خشاب‌های بزرگ و بررسی دقیق‌تر پیشینهٔ خریدار اسلحه.»

در بیانیهٔ جو بایدن همچنین آمده است: «این دولت منتظر نخواهد ماند تا یک تیراندازی بزرگ دیگر رخ بدهد تا بعد به این مسئله اعتنا کند. زمان عمل همین حالاست.»

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

نانسی پلوسی، رئيس مجلس نمایندگان آمریکا نیز اعلام کرد رهبران کنگره برای تصویب قانون «بررسی پیشینهٔ خریداران سلاح» با کاخ سفید همکاری خواهند کرد. روند تصویب این لایحه که از سوی دموکراتها مطرح شده بود در دوران دونالد ترامپ متوقف شد.

وی با اشاره به اتحاد اعضای حزب دموکرات در این زمینه افزود:‌ «ما از پا نخواهیم نشست تا وقتی همهٔ آمریکایی‌ها در مدرسه، در محیط کار، در مکان عبادت و در سراسر جامعهٔ ما برای همیشه در امان باشند.»

در مارس ۲۰۱۸ میلادی بازماندگان کشتار دبیرستان شهر پارکلند جنبشی به‌نام «راهپیمایی برای جان خود» راه‌اندازی کردند. تیراندازی در پارکلند فلوریدا مرگبارترین تیراندازی در یک مرکز آموزشی ایالات متحده بود.

در روز ۱۴ فوریهٔ سال ۲۰۱۸ نیکلاس کروز ۱۹ ساله، دانش‌آموز اخراجی دبیرستان استونمن داگلاس پارکلند، با سلاح نیمه‌خودکار شماری از حاضران در این مرکز آموزشی را به‌ رگبار بست که بر اثر این تیراندازی ۱۷ تن از دانش‌آموزان و کارکنان این مدرسه جان باختند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حکم حبس ابد، بدون حق تقاضای بخشش برای عامل تیراندازی در مساجد نیوزیلند

بریتانیا؛ بازداشت مردی که بی‌هدف با اسلحه از بالکن تیراندازی می‌کرد

مرگبارترین تیراندازی تاریخ کانادا؛ شمار قربانیان افزایش یافت، پلیس در پی یافتن انگیزه مهاجم است