Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

کرهٔ‌ شمالی به دزدی ۲۸۱ میلیون دلاری رمزارزها متهم شد

رمزارزها
رمزارزها Copyright آسوشیتد پرس
Copyright آسوشیتد پرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کارشناسان سازمان ملل پیونگ‌یانگ را متهم کرده‌اند که از پول‌های دزدی برای توسعهٔ برنامهٔ موشکی و هسته‌ای خود بهره برده و به این طریق کوشیده تحریم‌هایش را دور بزند.

آگهی

گزارش تازهٔ کارشناسان سازمان ملل متحد نشان می‌دهد که دزدی ۲۸۱ میلیون دلار پولِ حاصل از تبدیل رمزارزها در ماه سپتامبر، «قویّا حاکی از» رابطهٔ کرهٔ شمالی با این رویداد است و به‌احتمال زیاد به‌واسطهٔ شرکت رمز‌ارزی «کو کوین» صورت گرفته است.

نهاد ویژهٔ نظارت بر تحریم‌های سازمان ملل متحد که به اعضای شورای امنیت امنیت گزارش می‌دهد در گزارش محرمانهٔ خود اعلام کرد که رد‌ّپای زنجیرهٔ بلوکی که این سرقت از طریق آن انجام شده، در دزدی ۲۳ میلیون دلاری دیگری نیز در ماه اکتبر دیده می‌شود.

ناظران این نهاد که تراکنش‌های عظیم را زیر نظر دارند همچنین پیونگ‌یانگ را متهم کرده‌اند که از پول‌های دزدی برای توسعهٔ برنامهٔ موشکی و هسته‌ای خود بهره برده و به این طریق کوشیده تحریم‌هایش را دور بزند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

کارشناسان گفته‌اند هکرها کوشیده‌اند از طریق حساب‌های شخصی، و نه پایانه‌های معتبر، پول‌ها را میان حساب‌های مختلف توزیع، و از آنجا به حساب‌های مقصد واریز کنند.

شرکت تبادل رمزارز «کو کوین» که دفتر مرکزی‌اش در جزیرهٔ سِشل واقع است، پیش از این اعلام کرده بود که موفق شده ۸۰ درصد از پول‌های سرقت شده را به‌کمک دیگر مؤسسات مالی که این تراکنش‌ها را در میانهٔ راه متوقف کرده‌اند نجات دهد.

در گزارش نهاد نظارتی سازمان ملل متحد در سال ۲۰۱۹ آمده بود که کرهٔ شمالی تا آن زمان توانسته به‌وسیلهٔ حملات «گسترده‌ٔ و هوشمندانهٔ درحال توسعه» حدود ۲ میلیارد دلار از تراکنش‌های بانکی و رمز‌ارزی کسب کند. همین نهاد همچنین اعلام کرده که عاملان سایبری کرهٔ شمالی در سال ۲۰۲۰ نیز به صنایع دفاعی در سراسر جهان حمله کرده‌اند.

کرهٔ شمالی از سال ۲۰۰۶ از سوی سازمان ملل متحد تحریم شد. تحریم‌های این کشور در سال‌های گذشته پیوسته از سوی اعضای شورای امنیت بیشتر شده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دولت ترامپ ایران، روسیه، چین، کوبا، ونزوئلا و کره شمالی را دشمنان ایالات متحده خواند

رهبر کره شمالی در آستانه به قدرت رسیدن بایدن: آمریکا بزرگ‌ترین دشمن ماست

کره شمالی چندین موشک جدید کروز به سمت دریا شلیک کرد