Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اولین جزیره انرژی پاک دنیا در دانمارک ساخته می‌شود

ساخت جزیره‌ تولید انرژی پاک در دانمارک
ساخت جزیره‌ تولید انرژی پاک در دانمارک Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دانمارک روز پنجشنبه ۱۶ بهمن (۴ فوریه) طرحی را به تصویب رساند که به موجب آن اولین جزیره تولید انرژی پاک جهان، که می‌تواند نیاز برق ۳ میلیون خانوار اروپایی را تامین کند، در دریای شمال احداث خواهد شد.

آگهی

دانمارک روز پنج‌شنبه ۱۶ بهمن (۴ فوریه) طرحی را به تصویب رساند که به موجب آن اولین جزیره تولید انرژی پاک جهان، که می‌تواند نیاز برق ۳ میلیون خانوار اروپایی را تامین کند، در دریای شمال احداث شود.

این جزیره مصنوعی که در فاز نخست خود زیربنایی به بزرگی ۱۸ زمین فوتبال خواهد داشت به صدها توربین بادی عظیم دریایی متصل خواهد شد و به این شیوه علاوه بر تولید برق خانوارها، هیدروژن سبز برای استفاده در صنعت حمل و نقل هوایی و زمینی را تامین خواهد کرد.

دان یورگنسن، وزیر انرژی دانمارک در کنفرانسی خبری با تاریخی خواندن این لحظه برای دانمارک و تحول به سمت مصرف انرژی سبز گفت: «این جزیره سهم بزرگی در محقق کردن پتانسیل عظیم باد‌های دریایی اروپا خواهد داشت.»

این جزیره که در ۸۰ کیلومتری ساحل غربی احداث خواهد شد، ۳ گیگاوات ظرفیت اولیه خواهد داشت و در سال ۲۰۳۳ به بهره‌برداری می‌رسد.

هزینه ساخت این جزیره انرژی حدود ۳۴ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود که نیمی از آن را دولت و نیم دیگر آن را شرکت‌های خصوصی تامین خواهند کرد.

سرمایه‌گذاری در تولید انرژی پاک در راستای هدف‌گذاری دولت دانمارک برای کاهش هفتاد درصدی انتشار گازهای گلخانه‌ای تا سال ۲۰۳۰ است.

این در حالی است که بنابر سند اجرایی اتحادیه اروپا نیز کشورهای عضو باید تا سال ۲۰۵۰ ایده «قاره عاری از کربن» را محقق کنند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

دانمارک با شرکت نیروگاه بادی دریایی خود، اورستد، یکی از پیشگامان عرصه تولید انرژی‌های پاک در جهان به شمار می‌رود. این کشور تقریبا ۳۰ سال پیش نخستین مزرعه دریایی جهان را ایجاد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ذخیره انرژی باد و خورشید در بزرگترین باتری شنی جهان

اتحادیه اروپا سالانه چند میلیارد یورو خرج واردات محصولات و تجهیزات تولید انرژی پاک می‌کند؟

سرانه ۱۴ تُنی مصرف مواد اولیه در اتحادیه اروپا؛ فنلاند اول شد و ایتالیا آخر