یک هفته تنها در فانوس دریایی؛ پرستار سوئدی برنده تماشای ۶۰ فیلم جشنواره گوتنبرگ شد

فانوس دریایی در غرب سوئد
فانوس دریایی در غرب سوئد Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فرد داوطلب برنده شدن در این مسابقه می‌بایست چند مرحله آزمون شامل انگیزه نامه، مصاحبه و آزمایش برای اطمینان از مقاومت در برابر شرایط انزوا را از سر می‌گذراند.

آگهی

یک پرستار سوئدی از میان ۱۲ هزار نفر داوطلب، برنده بلیت تماشای کل برنامه جشنواره فیلم گوتنبرگ از داخل یک فانوس دریایی شد.

لیزا انروت، پرستار اورژانس، در این رقابت توانست بر رقیبانی از ۴۵ کشور جهان فائق شود و این بلیت اختصاصی را به دست آورد.

برنده این مسابقه می‌تواند یک هفته را در فانوس دریایی هامنسکار، جزیره‌ای کوچک و خالی از سکنه در دریای شمال در غرب سوئد، به سر برد و تمامی ۶۰ فیلم جشنواره را تماشا کند.

خانم انروت در بیانیه‌ای گفت: «باد، دریا و امکان حضور در یک محل کاملا متفاوت برای یک هفته واقعا جذاب است.»

فرد داوطلب برنده شدن در این مسابقه می‌بایست چند مرحله آزمون شامل انگیزه نامه، مصاحبه و آزمایش برای اطمینان از مقاومت در برابر شرایط انزوا را از سر می‌گذراند.

میرجا وستر، مدیرعامل جشنواره فیلم گوتنبرگ، با ابراز خوشحالی از برنده شدن یک داوطلب پرستار در میانه همه‌گیری کرونا گفت : «انتخاب یک نفر از بین ۱۲ هزار نفر کار ساده‌ای نبود، اما نامه لیزا تاثیر زیادی بر ما گذاشت.»

خانم انروت روز شنبه به جزیره منتقل شد و تا پایان جشنواره در روز ۶ فوریه در این مکان خواهد ماند. مردم جهان نیز می‌توانند تجربه لیزا را از طریق ویدئوهای خاطرات روزانه دنبال کنند.

به دلیل محدودیت‌های وضع ‌شده برای جلوگیری از گسترش بیشتر بیماری کووید-۱۹ جشنواره امسال بیشتر به صورت آنلاین برگزار می‌شود و شرکت کنندگان می‌توانند فیلم‌ها را از خانه خود تماشا کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنجال‌های جشنواره موسیقی «بدون مرد» در سوئد

سوئد برای زنان مهاجر فیلم‌های آموزش رفتار جنسی نمایش می‌دهد

پای شکسته دیو گرول و کنسرت فراموش نشدنی گوتنبرگ