Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

سناریوهای مختلف در فرانسه برای تشدید محدودیت‌ها؛ قرنطینه سخت‌گیرانه بررسی می‌شود

شهر پاریس در زمان اجرای قوانین منع تردد شبانه
شهر پاریس در زمان اجرای قوانین منع تردد شبانه Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«گزینه‌های دیگر شامل قرنطینه در آخر هفته‌ها یا ممنوعیت تردد بین مناطق و در نهایت قرنطینه سخت‌گیرانه با تعطیلی مدارس است.»

آگهی

گابریل آتل، سخنگوی دولت فرانسه روز چهارشنبه ۲۷ ژانویه (۸ بهمن) درباره تاثیر قوانین منع تردد از ساعت شش عصر در سراسر این کشور گفت: «منع تردد دارای تاثیر نسبی است و به اندازه کافی سرعت شیوع ویروس را کاهش نمی‌دهد.»

وی تاکید کرد که منع تردد از ساعت شش به مدت دو هفته اعلام شده بود و در حال نزدیک شدن به پایان دوره دو هفته‌ای آن هستیم و تاثیر آن نسبی است.

وی افزود: «شیوع ویروس همچنان رو به افزایش است و حفظ چارچوب فعلی بعید به نظر می‌رسد.»

گابریل آتل تاکید کرد سناریوهای مختلف برای مقابله با کرونا در حال بررسی است: «ما چندین سناریو را در نظر می‌گیریم. رئیس جمهور درخواست کرده است که مطالعات اپیدمیولوژیک و علمی بیشتری درباره این سناریوها انجام شود.»

سخنگوی دولت فرانسه یکی از گزینه‌ها و سناریوها را حفظ محدودیت‌های فعلی عنوان کرد اما در عین حال افزود که این موضوع در این مرحله بعید به نظر می‌رسد.

وی با اشاره به احتمال افزایش محدودیت‌ها گفت: «گزینه‌های دیگر شامل قرنطینه در آخر هفته‌ها یا ممنوعیت تردد بین مناطق و در نهایت قرنطینه سخت‌گیرانه با تعطیلی مدارس است.»

وی افزود: «امانوئل ماکرون درخواست کرده است که دو موضوع دیگر نیز بررسی شود و آن‌ها را به سطح اروپا برسانیم.»

وی در تشریح این موضوعات گفت که یکی تشدید کنترل‌ها و سخت‌گیری بیشتر در مرزها به‌ویژه در ارتباط با مسافران ورودی از خارج از مرزهای اروپایی است.

وی دومین موضوع را جریمه خطوط هواپیمایی خارج از اتحادیه اروپا برشمرد که قوانین مربوط به ارائه نتیجه منفی تست پی‌سی‌ار را نادیده می‌گیرند.

وی تاکید کرد: «این جریمه‌ها می‌تواند منجر به ممنوعیت موقت یا قطعی کار با فرانسه و فرود یا برخاست در فرودگاه‌ها کشور شود.»

سخنگوی دولت تصریح کرد که در حال حاضر روی این دو موضوع کار می‌شود و باید طی چند ساعت آینده یا چند روز آینده بررسی‌ها تکمیل شود.

آقای آتل همچنین گفت که این کشور از افزایش کنترل‌های بهداشتی در مرزها به‌ویژه درباره کشورهای خارج از اتحادیه اروپا حمایت می‌کند: «این اقدامات و تصمیماتی است که باید در سطح اروپا اتخاذ شود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سومین قرنطینه فرانسه در هاله‌ای از ابهام؛ کاهش «پذیرش اجتماعی» محدودیت‌ها

انستیتو پاستور فرانسه پروژه تولید واکسن کرونا را متوقف کرد

احتمال سومین قرنطینۀ سراسری در فرانسه؛ نگرانی از شیوع سریع کرونای بریتانیایی