Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پنج میلیون درخواست برای تمدید اقامت بریتانیا؛ آخرین مهلت اروپایی‌ها اعلام شد

شهروندان اروپایی در بریتانیا
شهروندان اروپایی در بریتانیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کوین فاستر، وزیر مرزهای آینده و مهاجرت بریتانیا بالا رفتن آمار درخواست اقامت در بریتانیا را خبر بسیار خوبی دانسته است.

آگهی

مقامات پادشاهی بریتانیا می‌گویند تا آخرین روز سال ۲۰۲۰ میلادی، حدود ۵ میلیون و به طور دقیق تر ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر از شهروندان اتحادیه اروپا برای تمدید اقامت‌شان در این کشور درخواست داده‌اند.

بریتانیا در روز ۳۱ ژانویه ۲۰۲۰ رسما از اتحادیه اروپا خارج شد، اما وزارت کشور بریتانیا طرحی را به اجرا گذاشت که بر اساس آن شهروندان اتحادیه اروپا به علاوه سوئیس و کشورهای عضو منطقه اقتصادی اروپا که از قبل از برکسیت و بر اساس قوانین اتحادیه در این کشور اقامت داشته‌اند، در صورت تمایل و پذیرفته شدن درخواست‌شان، می‌توانند همچنان در بریتانیا بمانند و بدون ویزا میان این کشور و اتحادیه اروپا تردد کنند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

وزارت کشور بریتانیا با انتشار بیانیه‌ای یادآوری کرده است که آخرین مهلت درخواست اقامت این کشور در چهارچوب طرح پیش‌گفته، ۳۰ ژوئن ۲۰۲۱ (۹ تیر ۱۴۰۰) خواهد بود.

کوین فاستر، وزیر مرزهای آینده و مهاجرت بریتانیا بالا رفتن آمار درخواست اقامت در بریتانیا را خبر بسیار خوبی دانسته است. وی با یادآوری این که کمتر از ۶ ماه به پایان مهلت مقرر برای دریافت درخواست‌ها باقی مانده، تمام شهروندان اروپایی مقیم بریتانیا را که مایلند از «حقوق قانونی» در این کشور برخودار شوند، تشویق کرد تا از این فرصت استفاده کنند.

پلتفورم طرح اقامتی بریتانیا در تاریخ ۳۰ مارس ۲۰۱۹ (۱۰ فروردین ۱۳۹۸) با قابلیت پردازش بیش از ۲۰ هزار درخواست در روز راه‌اندازی شد و در ماه اکتبر همان سال به رکورد پردازش ۴۰۰ هزار درخواست رسید.

پایگاه اطلاع‌رسانی منطقه شنگن در گزارش قبلی خود در این زمینه پیش‌بینی کرده بود که شمار پرونده‌های درخواست‌ اقامت شهروندان اروپایی در بریتانیا تا اکتبر ۲۰۲۰ به ۴ میلیون نفر برسد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پایان مهلت قانونی برای اتباع اتحادیه اروپا؛ بریتانیا ۶ میلیون درخواست اقامت دریافت کرد

اتحادیه اروپا نسبت به تنزل جایگاه سفیر خود در بریتانیا به لندن هشدار داد

اسپانیا یا جبل‌الطارق؟ کدامیک پس از برکسیت برای تردد از مرز حرف آخر را می‌زند؟