Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

صداهایی از ایران: «با آمریکا مذاکره کنند، وضع مملکت خراب است و فشار بر مردم زیاد»

تصویر از ویدیو + CANVA
تصویر از ویدیو + CANVA Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تحریم‌ها و تنگناهای اقتصادی بر زندگی روزمره مردم ایران اثر مستقیم گذاشت و به گرانی کالاها و کاهش سطح استانداردهای زندگی دامن زد.

آگهی

با روی کار آمدن جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده انتظار می‌رود روابط دیپلماتیک میان ایران و آمریکا در مسیر بازگشت این کشور به برجام پیش رود.

در این گزارش یکی از شهروندان ایرانی از مذاکره و توافق با آمریکا به دلیل فشارهای اقتصادی بر مردم حمایت کرده و دیگری می‌گوید تا زمانیکه سیستم اقتصادی ایران از داخل اصلاح نشود امیدی به تغییر نیست و اگر تغییری هم رخ دهد، موقت خواهد بود.

فشار روی مردم زیاد است، خدا کند مذاکره خوبی انجام شود

عباس رمضانی، مالک کارگاه تولید پارچه‌ می‌گوید: «صد در صد باید [از این فرصت] استفاده کنند چون [بایدن] از ابتدا گفته بود که به برجام باز می‌گردد. باید مذاکره کنند چرا که اوضاع مملکت خیلی خراب است نه پولی هست، نه چیزی هست و فشار روی مردم زیاد است. خدا کند که مذاکره خوبی انجام شود.»

پریسا، شهروند ساکن تهران نیز درباره توافق دولت ایران و آمریکا می‌گوید: «فکر کنم حتی اگر تغییری روی دهد آن تغییر موقتی باشد چرا که تا زمانیکه سیستم اقتصادی و اداره ایران از داخل اصلاح اساسی نشود، کاری جدی پیش نمی‌رود. حتی اگر سیاست خارجی هم تغییر کند مثل دوره آقای اوباما، آنهم یک چیز موقت است.»

پس از روی کار آمدن دونالد ترامپ و خروج او از برجام، تحریم‌های بیشتری علیه اقتصاد ایران از سوی آمریکا وضع شد و شهروندان ایران فشارهای فراوانی را متحمل شدند. این تحریم‌ها و تنگناهای اقتصادی بر زندگی روزمره مردم ایران اثر مستقیم گذاشت و به گرانی کالاها و کاهش سطح استانداردهای زندگی دامن زد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مذاکره‌کننده برجام برای سمت نماینده آمریکا در امور ایران در نظر گرفته شد

فرانسه با ابراز نگرانی از فعالیت‌ هسته‌ای ایران خواستار بازگشت فوری بایدن به برجام شد

پنجمین سالگرد اجرایی شدن برجام؛ از نگرانی اروپا از تولید اورانیوم فلزی تا چشم امید به بایدن