Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

«سکوت کنید»؛ توصیه‌ جدید در حمل و نقل عمومی بارسلون برای جلوگیری از شیوع کرونا

پیام‌هایی برای توصیه به سکوت در وسایل حمل و نقل عمومی بارسلون
پیام‌هایی برای توصیه به سکوت در وسایل حمل و نقل عمومی بارسلون Copyright یورونیوز
Copyright یورونیوز
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وقت حرف زدن تمام شد. دست‌کم در وسایل حمل و نقل عمومی بارسلون اینگونه است جایی که از مسافران خواسته می‌شود سکوت کنند تا از شیوع بیشتر ویروس کرونا جلوگیری شود.

آگهی

وقت حرف زدن تمام شد. دست‌کم در وسایل حمل و نقل عمومی بارسلون اینگونه است جایی که از مسافران خواسته می‌شود سکوت کنند تا از شیوع بیشتر ویروس کرونا جلوگیری شود. این شهر اسپانیایی در معرفی «حمل و نقل سکوت» پیشگام بود و برخی مناطق دیگر اسپانیا نیز این الگو را اتخاذ کرده‌اند. این ایده توصیه‌های کارشناسان حوزه بهداشت را پیگیری می‌کند.

ماریا کروز مینگیلون، محقق در شورای تحقیقات ملی اسپانیا به رسانه‌های محلی گفت «افرادی که فریاد می‌زنند یا با تلفن صحبت می‌کنند، می‌توانند تا ۵۰ برابر ذرات بیشتری به اطراف منتشر کنند.»

ایسیر گاوین والس، وزیر زیرساخت‌ها در دولت محلی کاتالونیا به یورونیوز گفت که مطالعات علمی در اروپا نشان می‌دهد حمل و نقل عمومی منطقه خطر برای شیوع بیشتر ویروس نیست با این حال این اقدام می‌تواند در حفظ سلامتی کمک کند.

بسیاری از مردم در استفاده از حمل و نقل عمومی ترس داشتند زیرا رعایت فاصله ایمن دشوار است اما با اقداماتی مانند ممنوعیت خوردن یا آشامیدن و سکوت خطرات را کاهش می‌دهیم.
ایسیر گاوین والس
وزیر زیرساخت‌ها در دولت محلی کاتالونیا

وی افزود: «بسیاری از مردم در استفاده از حمل و نقل عمومی ترس داشتند زیرا رعایت فاصله ایمن دشوار است اما با اقداماتی مانند ممنوعیت خوردن یا آشامیدن و سکوت خطرات را کاهش می‌دهیم.»

مقام‌های اسپانیایی تاکید کردن که این تنها یک توصیه است و عدم رعایت آن جریمه‌ای در پی نخواهد داشت.

در خطوط ریلی کاتالونیا تابلوهای سبز رنگی داخل واگن‌های قطار دیده می‌شود که پیام واضحی دارند: «سکوت» یا «قطارهای بی‌صدا.»

شرکت حمل و نقل عمومی بارسلون کارزار «اجتناب از سخن گفتن» را کلید زده است. آن‌ها از طریق پیام رسان‌های موجود در این شبکه حمل و نقل توصیه‌های خود را به مسافران منتقل می‌کنند.

با این حال برخی مخالف این موضوع هستند. خاویر گارسیا، یک شهروند بارسلونی به یورونیوز می‌گوید: «این یک ابتکار احمقانه است. هیچ کس واقعا از این توصیه پیروی نمی‌کند. من واقعا فکر می‌کنم از نظر آزادی و حقوق مردم در مسیر اشتباهی قرار داریم.»

در مقابل وزیر زیرساخت‌ها در دولت محلی کاتالونیا می‌گوید که مسافران به‌طور کلی این توصیه را بسیار خوب پذیرفته‌اند.

وی اضافه می‌کند: «مردم سعی می‌کنند از خود محافظت کنند، آن‌ها این موضوع را به‌عنوان یک روش طبیعی پیشگیری پذیرفته‌اند.»

جولیا گومز، شهروند ۸۰ ساله می‌گوید: «هرچیزی که به ما کمک کند تا از شیوع این ویروس جلوگیری کنیم، خوب است. مردم معمولا به این هنجار احترام می‌گذارند.»

مقامات اذعان می‌کنند که هنوز هیچ اطلاعاتی درباره تاثیر واقعی این اقدام وجود ندارد.

توصیه پزشکان فرانسوی: در وسایل حمل و نقل عمومی سکوت کنید

علاوه بر اسپانیا پزشکان فرانسوی هم توصیه‌های جدید خود را برای کند کردن شیوع ویروس منتشر کردند. آن‌ها توصیه کردند که صحبت در حمل و نقل عمومی متوقف شود.

آکادمی پزشکان فرانسه به مردم توصیه کرده است که در مترو، اتوبوس یا هر جای دیگری که امکان رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی وجود ندارد از صحبت کردن خودداری کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخست وزیر بریتانیا: ویروس جهش‌یافته کرونا بنا به برخی شواهد مرگبارتر است

هشدار سازمان جهانی بهداشت: به زودی هر هفته شاهد ۱۰۰ هزار مرگ ناشی از کرونا خواهیم بود

آیا ویروس‌ها و باکتری‌های پنهان در تابوت مومیایی‌های مصری می‌توانند امروز طاعون و جذام منتشر کنند؟