فاوچی: از اینکه در برابر ترامپ قرار بگیرم هیچ لذتی نمی‌بردم

AP Photo
AP Photo Copyright Alex Brandon
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آنتونی فاوچی، مشاور ارشد جو بایدن در امور مربوط به ویروس کرونا در پاسخ به یک خبرنگار گفت درباره اینکه «کار در دوره بایدن نسبت به دوره ترامپ راحت‌تر و مبتنی بر داده‌های علمی است، شوخی نمی‌کردم، کاملا جدی بودم.» او همچنین افزود: «از اینکه در برابر ترامپ قرار بگیرم هیچ لذتی نمی‌بردم»

آگهی

آنتونی فاوچی را در ایالات متحده با نام کووید-۱۹ می‌شناسند. تا پیش از این ظهور ویروس کرونا کمتر نامی از او در رسانه‌های ایالات متحده و جهان مطرح بود. او حالا در مقام مشاور ارشد امور مرتبط با کرونا با جو بایدن، رئیس جمهوری جدید آمریکا و کابینه‌اش همکاری دارد.

در نخستین روز حضور او در پشت تریبون خبری کاخ سفید، خبرنگاران از او درباره تفاوت فعالیت در دوره دونالد ترامپ و جو بایدن پرسیدند.

خبرنگاری از آقای فاوچی پرسید: « شما امروز چند بار به شوخی اشاره کردید که سخنگوی این موضوع بودن در دولت قبلی و کنونی چقدر متفاوت بوده است. می‌شود برایمان بگویید چقدر احساس آزادی می‌کنید و چقدر اصلا وضعیت متفاوت شده؟»

درباره تفاوت دوره ترامپ و بایدن شوخی نمی‌کردم

این پزشک ارشد بیماری‌های عفونی در حالی که لبخند به صورت داشت گفت: «شما می‌گویید من شوخی می‌کردم ولی راستش را بخواهید اصلا شوخی نمی‌کردم، کاملا جدی بودم.»

او همچنین افزود: «کاملا واضح است که [در دولت گذشته] مواردی گفته شده، چه موضوع هیدروکسی کلروکین و موارد که ناخوشایند بود چرا که بر واقعیت علمی مبتنی نبود. می‌توانم به شما بگویم که از قرار گرفتن در برابر رئیس‌جمهوری و تکذیب [سخن] او هیچ لذتی نمی‌بردم. در ضمن اینطور نبود که فکر کنید می‌توانید حرفی بزنید و ‌آن حرف تبعاتی در پی نداشته باشد »

«حسادت» ترامپ به فاوچی

آقای ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین ایالات متحده مدتی پیش درباره محبوبیت آقای فاوچی گفته بود: «هیچکس من را دوست ندارد. دکتر فاوچی از میزان بالای مقبولیت و اعتبار برخوردار است،‌ پس چرا من و دولت نباید این مقبولیت را داشته باشیم؟»

خبرنگار در ادامه با شوخی و خنده از او پرسید، به نظر می‌رسید شما چندماهی و برای مدتی اخراج شده بودید، حالا حس می‌کنید که بازگشته‌اید؟ و آقای فاوچی چنین پاسخ داد: «اینطور فکر می‌کنم».

AP Photo
کپی‌رایتAP Photo

«با مردم شفاف و صریح خواهیم بود»

آقای فاوچی مانند همیشه با تاکید بر علمی بودن تمامی اقدامات درباره مواجهه با ویروس کرونا گفت: «یکی از کارهایی که ما قصد انجام آن را داریم این است که در صورت بروز اشتباه [با مردم] کاملا شفاف و صادق باشیم.»

آقای فاوچی همچنین اعلام کرد که این «رهایی‌بخش» است که در نبود ترس از واکنش‌های دونالد ترامپ می‌تواند بر «علم و شواهد علمی» تمرکز کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فاوچی درباره واکسن کرونا: برای ایمنی گله‌ای دست‌کم ۷۵ درصد افراد کشور باید واکسینه شوند

فاوچی: ویروس از کودکان ۱۰ تا ۱۹ سال به سهولت به بزرگسالان منتقل می‌شود

واکنش ترامپ به محبوبیت دکتر فاوچی: هیچکس من را دوست ندارد