Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

فاوچی درباره واکسن کرونا: برای ایمنی گله‌ای دست‌کم ۷۵ درصد افراد کشور باید واکسینه شوند

Jacquelyn Martin
Jacquelyn Martin Copyright /Copyright 2020 Jacquelyn Martin. All rights reserved.
Copyright /Copyright 2020 Jacquelyn Martin. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آنتونی فاوچی، مدیر موسسه آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا که از اعضای ارشد تیم مقابله با کووید-۱۹ در ایالات متحده آمریکا است درباره واکسن فایزر و اثربخشی آن گفت: « داشتن واکسنی با سطح ۹۵ و ۹۴ درصد اثربخشی واقعا چشمگیر است. ما از نتایج به دست آمده بسیار دلگرم هستیم.»

آگهی

آنتونی فاوچی، مدیر موسسه آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا که از اعضای ارشد تیم مقابله با کووید-۱۹ در ایالات متحده آمریکا است درباره واکسن فایزر-بیون‌تک و اثربخشی آن گفت: « داشتن واکسنی با سطح ۹۵ و ۹۴ درصد اثربخشی واقعا چشمگیر است. ما از نتایج به دست آمده بسیار دلگرم هستیم.»

او همچنین بر این باور است که رسیدن به وضعیت ایمنی گله‌ای تا پاییز و رسیدن به «حالت عادی» تا پایان سال ۲۰۲۱ امکان‌پذیر است.

ایمنی گله‌ای یا جمعی زمانی اتفاق می‌افتد که بخش بزرگی از جمعیت یک کشور پس از ابتلا به بیماری عفونی یا پس از واکسینه شدن به یک عامل عفونی مصونیت پیدا کنند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

دکتر فاوچی در همین حال در توضیح رسیدن به وضعیت ایمنی گله‌ای چنین گفت: «بر این باوریم که احتمالا لازم است ۷۵ درصد از مردم کشور یا بیشتر از این را واکسینه کرد تا به سطحی از ایمنی گله‌ای دست یابیم که بتواند برای تمامی افراد جامعه چتر حمایتی باشد.»

دستیابی به واکسن آماده توزیع آنهم در کمتر از یکسال از زمان شناسایی ویروس واقعا یک شاهکار بی‌سابقه است
آنتونی فاوچی

آقای فاوچی در پاسخ به سوالی درباره سیاست‌های دولت جو بایدن در مدیریت ویروس کرونا نیز گفت: « بایدن بسیار پیگیر علم و داده‌های علمی و شواهد علمی است، بنابراین تصور می‌کنم که این طرح در همراهی دولت جدید بر مدار علمی پیش برود.»

این متخصص امور بیماری‌های عفونی همچنین تاکید کرد:«دستیابی به واکسن آماده توزیع آنهم در کمتر از یکسال از زمان شناسایی ویروس واقعا یک شاهکار بی‌سابقه است. تمامی این تصمیم‌گیری‌ها[ برای تولید واکسن] از سوی نهادهای مستقل اتخاذ شده، بدون هرگونه دخالت سیاسی و یا هر دخالت دیگری.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فاوچی: از اینکه در برابر ترامپ قرار بگیرم هیچ لذتی نمی‌بردم

کووید۱۹؛ دومین واکسن با ایمنی بالا در آمریکا مجوز اضطراری می‌گیرد

روند کاهشی موارد فوتی کرونا در ایران؛ روحانی: شب یلدا را مجازی برگزار کنید