Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جوزپه کونته از سنای ایتالیا هم رأی اعتماد گرفت

جوزپه کونته
جوزپه کونته Copyright آسیوشیتد پرس
Copyright آسیوشیتد پرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هدایت کشور با دولتی که حزبش اکثریت مجلس‌ها را در اختیار ندارد آن هم در میانهٔ بحران‌ همه‌گیری و بحران اقتصادی به‌هیچ‌وجه آسان نیست.

آگهی

جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا که روز دوشنبه توانسته بود رأی اعتماد مجلس نمایندگان ایتالیا را برای ادامهٔ کار دولت خود به‌دست آورد سرانجام رأی اعتماد مجلس سنای این کشور را نیز کسب کرد.

آقای کونته در حالی توانست بر کارنامهٔ دومین دولت ائتلافی خود از سال ۲۰۱۸ خود مهر ابقا بزند که ایتالیا با بحران همه‌گیری کرونا و بحران اقتصادی ناشی از قرنطینه‌ و تعطیلی‌های پی‌درپی روبروست.

هفتهٔ گذشته دو وزیر که از حزب تازه تأسیس ماتئو رنزی،‌ نخست وزیر پیشین این کشور با نام «ایتالیا زنده باد» به کابینهٔ او محلق شده بودند استعفا کردند و بیم آن می‌رفت که دولت کونته به‌زودی سقوط کند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

پیروزی روز سه‌شنبه در سنا با ۱۵۶ رأی موافق در برابر ۱۴۰ رأی مخالف، خیال دولت را تا حدودی آسوده می‌کند اما کارشناسان می‌گویند هدایت کشور با دولتی که حزبش اکثریت مجلس‌ها را در اختیار ندارد آن هم در میانهٔ بحران‌ همه‌گیری و بحران اقتصادی به‌هیچ‌وجه آسان نیست زیرا اختلاف بر سر مسائل اساسی بسیار زیاد خواهد بود.

نخست‌وزیر ایتالیا با انتقاد از کسانی که در کار دولت مانع‌تراشی می‌کنند گفت خطاب به اعضای حزب «ایتالیا زنده باد» گفت درخواست‌های مکرر آنها آشکارا «تفرقه‌انداز» است و مانع از کار دولت ائتلافی می‌شود که با تلاش و رایزنی فراوان تشکیل شده است.

آقای کونته در واکنش به منتقدانی که از مدیریت بحران کرونا و نیز نحوهٔ هزینه کردن ۲۰۰ میلیارد یوروی کمکی اتحادیهٔ اروپا از سوی دولت او شکایت دارند، وعده داده است تا در کابینه تغییراتی دهد و ضمن روزآمد کردن ساختار اداری کشور برنامهٔ احیای اقتصادی را نیز به‌جریان بیندازد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بحران سیاسی در ایتالیا؛ جوزپه کونته در آستانه استعفا

استعفای دو وزیر دولت ایتالیا؛ کابینه جوزپه کونته در آستانه فروپاشی قرار گرفت

درگیری در مجلس ایتالیا بر سر لایحه جنجالی دولت؛ یک نماینده راهی بیمارستان شد