کاروان مهاجران هندوراسی برای «زندگی بهتر در آمریکا‌» سفر مرگ را آغاز کردند

آغاز سفر مرگ یکی از مهاجران هندوراسی با فرزندش
آغاز سفر مرگ یکی از مهاجران هندوراسی با فرزندش Copyright Moises Castillo/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

صدها تن از شهروندان هندوراس به دلیل فقر و خشونت و بیکاری تصمیم گرفتند بصورت گروهی با پای پیاده با عبور از گواتمالا و مکزیک، خود را به خاک آمریکا برسانند.

آگهی

در آستانه تحلیف جو بایدن، صدها هندوراسی تصمیم گرفته اند تا با تشکیل کاروان های چندصد نفری با آرزوی «زندگی بهتر» با پای پیاده خود را به ایالات متحده برسانند.

گروه اول که نزدیک ۳۰۰ نفر تخمین زده می شود، سحرگاه پنجشنبه، سن پدرو سولا، دومین شهر بزرگ هندوراس را به مقصد کورینتو در مرز گواتمالا ترک کردند. برخی از مهاجران با پرچم هندوراس سفر خطرناک خود را آغاز کردند.

بیشتر مهاجران ماسک های محافظت کننده ویروس کرونا برچهره دارند. این کاروان ها قصددارند برای رسیدن به آمریکا از دو کشور گواتمالا و مکزیک عبور کنند.

۳۰۰۰ نفر دیگر از مهاجران عصر پنجشنبه در سن پدرو سولا دیدار کردند تا در بامداد جمعه به وقت محلی، به کورینتو بروند.

مهاجران می گویند که از فقر، بیکاری، خشونت های گسترده باندهای مواد مخدر وهمچنین پیامدهای دو طوفان خشن که در نوامبر گذشته در این کشور به وقوع پیوست به تنگ آمده اند و می خواهند برای زندگی بهتر دست به خطر بزنند.

هفته گذشته مارک مورگان ، رئیس بخش حفاظت مرزی ایالات متحده به این کاروانها هشدار داد که «وقت و پول خود را برای هیچ به خطر نیندازید.»

وی با انتشاربیانیه ای، نوشت:‌ « این سفر بسیار خطرناک است و بدلیل شیوع ویروس کرونا نه تنها زندگی مهاجران بلکه شهروندان آمریکایی را هم می تواند با خطر مواجه کند.» وی تاکیدکرد که کشورش با توجه به «حاکمیت قانون و محدودیت های بهداشتی فعلی» اجازه نزدیک شدن این کاروان ها به خاک آمریکا را نخواهدداد.

سفر مهاجران هندوراسی به آمریکا به سفرمرگ شهرت دارد. تنها در سال گذشته ۲۵۰ نفر از مهاجرانی که قصد ورود به خاک آمریکا را داشتند، در این مسیر درگذشته اند. دولت های مکزیک و گواتمالا در بیانیه های مجزا تاکیدکرده اند تمامی مهاجران برای ورود به این دوکشور نیاز به نمایش تست های منفی کرونا دارند.

 دونالد ترامپ، رئیس‌ جمهوری ایالات متحده این هفته و در آخرین روزهای ریاست جمهوری تابلوی روی دیوار میان آمریکا و مکزیک را امضا کرد.  ساخت این دیوار یکی از شعارهای اصلی کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک شهردار در هندوراس به اتهام قاچاق مواد مخدر بازداشت شد

خانواده‌های مهاجر هندوراس در محاصرۀ پلیس گواتمالا؛ «از آب و غذا خبری نیست»

درگیری پناهجویان با پلیس یونان با شعار «آزادی»