Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پمپئو «شواهد ارتباط ایران با القاعده» را ارائه می‌کند

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا
مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا Copyright آسیوشیتد پرس
Copyright آسیوشیتد پرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«وی قصد دارد با ارائهٔ اطلاعاتی که به‌تازگی از طبقه‌بندی محرمانه خارج شده، نشان دهد که دولت ایران پناهگاه امنی برای سران القاعده فراهم کرده و از این گروه پشتیبانی کرده است.»

آگهی

مایک پمپئو، وزیر خارجهٔ ایالات متحده قصد دارد روز سه‌شنبه «اطلاعات تازه‌ای» را دربارهٔ «ارتباط ایران با شبکهٔ تروریستی القاعده» ارائه کند.

به‌گفتهٔ منابع آگاه در حالی که تنها ۸ روز به پایان کار دولت دونالد ترامپ باقی است، وزیر خارجه وی قصد دارد با ارائهٔ اطلاعاتی که به‌تازگی از طبقه‌بندی محرمانه خارج شده، نشان دهد که دولت ایران پناهگاه امنی برای سران القاعده فراهم کرده و از این گروه پشتیبانی کرده است.

هنوز روشن نیست وزیر خارجهٔ آمریکا در سخنرانی خود که در باشگاه ملی مطبوعات واقع در واشنگتن انجام خواهد شد چه میزان از جزئیات را ارائه خواهد کرد، اما کارشناسان می‌گویند که وی ممکن است اطلاعاتی را دربارهٔ نفر دوم القاعده که بنابر اعلام منابع آمریکایی ماه اوت سال گذشته در تهران کشته شد ارائه کند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

رسانه‌های ایالات متحده در نوامبر گذشته اعلام کردند که محمد مصری، نفر دوم شبکهٔ القاعده به‌دست مأموران اسرائيل در ایران کشته شده است. وی به دست‌داشتن در بمب‌گذاری‌های سال ۱۹۹۸ در دو سفارت آمریکا در آفریقا متهم بود.

دولت ایران در واکنش به این ادعا، ضمن انکار چنین رویدادی اعلام کرد هیچ «تروریست» عضو القاعده‌ای در خاک این کشور حضور نداشته است.

مایک پمپئو پیش از این نیز در سال ۲۰۱۷، زمانی که رئيس آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا بود ایران را به همکاری با القاعده متهم کرده و گفته بود: «زمان‌هایی بوده که ایرانی‌ها دوشادوش القاعده کار کرده‌اند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا برای کسب اطلاعات دربارۀ «سه رهبر القاعده ساکن ایران» تا ۲۷ میلیون دلار پاداش تعیین کرد

پمپئو ایران را مسئول حملات راکتی به سفارت آمریکا در بغداد دانست

پمپئو: فشار حداکثری بر ایران را تا پایان دوره مسئولیت ادامه می‌دهیم