Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پمپئو: فشار حداکثری بر ایران را تا پایان دوره مسئولیت ادامه می‌دهیم

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا
مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا ابراز امیدواری کرد که دولت آینده این کشور «استفاده خوبی» از سیاست «فشار حداکثری» دولت ترامپ در قبال تهران بکند تا ایران مانند «یک کشور عادی» رفتار کند.

آگهی

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز یکشنبه ضمن دفاع از سیاست «فشار حداکثری» کشورش در قبال ایران گفت که تا پایان دوره مسئولیتش این سیاست را پیگیری خواهد کرد.

وزیر خارجه آمریکا که به شماری از کشورهای حاشیه خلیج فارس رفته است این سخنان را پیش از سفر به عربستان در گفتگو با شبکه العربیه بیان کرد. مایک پمپئو پیش از آغاز سفرش مانند دونالد ترامپ، رئیس جمهوری کنونی آمریکا پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری را نپذیرفته بود. با این حال از لحن سخنان او در گفتگو با شبکه العربیه اینگونه برداشت می شود که وزیر خارجه ایالات متحده پایان دوره مسئولیت خود را نزدیک می داند.

مایک پمپئو در جریان این مصاحبه که در امارات عربی متحده انجام شد گفت: «من همچنان هر ساعت و هر دقیقه وظیفه ای دارم و آن هم دفاع از مردم آمریکا و در نظر گرفتن آنها قبل از هر چیز دیگر در تلاش‌هایمان است. ما این کار را انجام خواهیم داد. این کار را تا آخرین دقیقه انجام خواهیم داد.»

وی در مورد سیاست «فشار حداکثری» بر ایران نیز گفت که دولت دونالد ترامپ تا پایان دوره اش این سیاست را پیگیری خواهد کرد. رئیس جمهوری کنونی آمریکا پیروزی رقیب خود در انتخابات ریاست جمهوری روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) را نپذیرفته است و به نظر می رسد به دنبال افزایش فشارها بر ایران پیش از آغاز به کار جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

من همچنان هر ساعت و هر دقیقه وظیفه‌ای دارم و آن هم دفاع از مردم آمریکا و در نظر گرفتن آنها قبل از هر چیز دیگر در تلاش هایمان است. ما این کار را انجام خواهیم داد. این کار را تا آخرین دقیقه انجام خواهیم داد.
مایک پمپئو
وزیر خارجه آمریکا

مایک پمپئو روز یکشنبه قرار است در جریان سفر به عربستان با محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور دیدار کند. روزنامه نیویورک تایمز اخیرا گزارش داده بود که دونالد ترامپ گزینه حمله نظامی به تاسیسات هسته ای نطنز در ایران را بررسی کرده است. یکی از مقامات وزارت خارجه آمریکا که به همراه مایک پمپئو به کشورهای حاشیه خلیج فارس سفر کرده است درباره موضع دولت دونالد ترامپ در قبال ایران گفت: «همه گزینه‌ها روی میز است.»

احتمال افزودن نام حوثی‌ها به فهرست «تروریستی»

خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا گزارش کرده است که دولت دونالد ترامپ در نظر دارد تا روز ۲۰ ژانویه (اول بهمن) سیاست های خود را دنبال کند. دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ روز ۲۰ ژانویه پایان می یابد. این مقام ارشد وزارت خارجه ایالات متحده همچنین ابراز امیدواری کرد که دولت آینده آمریکا «استفاده خوبی» از سیاست «فشار حداکثری» دولت ترامپ در قبال تهران بکند تا ایران مانند «یک کشور عادی» رفتار کند.

این مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا که نخواست نامش فاش نشود به طور ضمنی پایان دوره زمامداری دونالد ترامپ از روز ۲۰ ژانویه را پذیرفته است. مایک پمپئو در جریان سفر خود به هفت کشور خارجی از جمله چند کشور حاشیه خلیج فارس تاکنون به پرسش های خبرنگاران آمریکایی پاسخ نداده است. بنا به برخی از گزارش ها دولت دونالد ترامپ در نظر دارد تا طی روزهای باقیمانده از دوران مسئولیت خود نام گروه حوثی های یمن را به فهرست «سازمان های تروریستی» وزارت خارجه آمریکا اضافه کند. مقامات وزارت خارجه ایالات متحده از تائید یا تکذیب این گزارش ها خودداری کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پمپئو «شواهد ارتباط ایران با القاعده» را ارائه می‌کند

مشاور نظامی رهبر ایران: درگیری محدود می‌تواند به یک جنگ فراگیر ختم شود

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: ایران تزریق گاز به سانتریفیوژهای نسل جدید را آغاز کرد