Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: ایران تزریق گاز به سانتریفیوژهای نسل جدید را آغاز کرد

تصویر سانتریفیوژهای نسل جدید ایران در تاسیسات غنی‌سازی نطنز
تصویر سانتریفیوژهای نسل جدید ایران در تاسیسات غنی‌سازی نطنز Copyright IRIB via AP
Copyright IRIB via AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد که ایران تزریق گاز «هگزافلورید اورانیوم»(UF6) را به سانتریفوژهای پیشرفته IR-2m آغاز کرده است.

آگهی

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد که ایران تزریق گاز «هگزافلورید اورانیوم»(UF6) را به سانتریفوژهای نسل جدید IR-2m آغاز کرده است.

خبرگزاری رویترز به نقل از گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نوشت، ایران ۱۷۴ سانتریفیوژ پیشرفته IR-2m را که اخیرا در تأسیسات زیرزمینی «نطنز» نصب کرده، راه‌اندازی کرده است.

رویترز همچنین با استناد به گزارش آژانس این اقدام ایران را نقض تازه توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های بزرگ دانسته که بر پایه آن ایران تنها مجاز به غنی‌سازی اورانیوم توسط سانتریفوژهای نسل اول IR-1 بوده است.

خبرگزاری فرانسه نیز هفته گذشته بخش دیگری از گزارش جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مورد فعالیت‌های هسته‌ای ایران را فاش کرده بود که بر پایه آن میزان اورانیوم ذخیره شده ایران ۱۲ برابر حد مجاز اعلام شده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

خبرگزاری فرانسه همچنین ضمن اشاره به بازرسی از دو سایت هسته‌ای که پیشتر تهران زمینه دسترسی را برای آژانس فراهم کرده، از وجود سومین سایت مشکوک خبر داده که بر پایه این گزارش تهران پیشتر آن را گزارش نکرده بوده است.

مطابق این گزارش، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اطلاعات ارائه شده توسط ایران در باره این سایت «مشکوک» هسته‌ای را از نظر فنی غیرمعتبر دانسته و خواستار شفاف‌سازی بیشتر تهران در این زمینه شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

معاون پیشین آژانس: حملهٔ هوایی اسرائيل هم چاره‌ساز نیست، ایرانی‌ها همیشه نقشهٔ دومی دارند

کارشناسان در گفت‌وگو با یورونیوز: ایران اقدام نظامی آمریکا را بی‌پاسخ نمی‌گذارد

پمپئو: فشار حداکثری بر ایران را تا پایان دوره مسئولیت ادامه می‌دهیم