Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نتانیاهو عکس خود با ترامپ را از روی پس‌زمینهٔ توییترش برداشت

دونالد ترامپ و بنیامین نتانیاهو
دونالد ترامپ و بنیامین نتانیاهو Copyright آسیوشیتد پرس
Copyright آسیوشیتد پرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

عکسی که نتانیاهو را کنار رئیس جمهوری آمریکا در کاخ سفید نشان می‌دهد مدتها به‌نشانهٔ پیوند نزدیک نخست وزیر اسرائيل و دونالد ترامپ بر پس‌زمینهٔ توییتر او جای داشت.

آگهی

تصویر دونالد ترامپ، رئيس جمهوری ایالات متحده، پس از مدت‌ها از روی پس‌زمینهٔ حساب توییتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائيل حذف شد، حرکتی که برخی رسانه‌ها آن را نشانهٔ جدایی احتمالی نخست‌ وزیر اسرائيل از «یک همتای سیاسی در آستانهٔ اسیتضاح» قلمداد می‌کنند.

عکس فوق که بنیامین نتانیاهو را در کنار رئیس جمهوری آمریکا در کاخ سفید نشان می‌دهد مدت‌ها به‌نشانهٔ پیوند نزدیک نخست وزیر اسرائيل و دونالد ترامپ بر پس‌زمینهٔ توییتر آقای نتانیاهو جای داشت.

اما سرانجام روز دوشنبه عکس دیگری که بنیامین نتانیاهو را در حال تزریق واکسن کرونا نشان می‌داد جایگزین عکس قبلی شد و شعاری با این مضمون آن را همراهی می‌کرد که:‌ «شهروندان اسرائیل، داریم به زندگی بر می‌گردیم.»

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

ماه گذشته نیز به‌مناسبت تعطیلات آیینی یهودی، عکس دیگری جایگزین تصویر ترامپ و نتانیاهو در توییتر نخست‌وزیر اسرائيل شده و ظن رسانه‌ها را دربارهٔ احتمال فاصله گرفتن دو رهبر برانگیخته بود اما عکس مشترک نتانیاهو و ترامپ بعد از اتمام تعطیلات آیینی به سر جای خود برگشت. ‌

اقداماتی‌ نظیر به‌رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت اسرائيل، انتقال سفارت ایالات متحده به این شهر، و همچنین قانونی خواندن شهرک‌سازی اسرائيل در کرانهٔ باختری رود اردن، گرچه اعتراض‌های بسیاری را در جهان به عملکرد دونالد ترامپ برانگیخت، سبب‌ساز محبوبیت بسیار او در چشم نخست وزیر اسرائيل و شماری از مردم این کشور شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افشاگری شاهدان در دادگاه؛ نتانیاهو: دادستان‌ها برای کودتا علیه من تلاش می‌کنند

توضیحات کاخ سفید درباره چرایی تماس نگرفتن بایدن با نتانیاهو

چراغ سبز اسرائیل به از سرگیری مذاکره آزادی گروگان‌ها؛تاثیر اراده دیوان کیفری یا تصمیم ۳ کشور اروپایی