جودو؛ کره جنوبی مسترز دوحه را با دو طلا آغاز کرد

 جودو؛ کره جنوبی مسترز دوحه را با دو طلا آغاز کرد
Copyright from Euronews video
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دیستریا کراسنیکی، جودوکاری از کوزوو با درخشش در رقابت های وزن منهای ۴۸ کیلوگرم، عنوان بهترین ورزشکار زن روز نخست تورنمت دوحه را از آن خود کرد.

آگهی

فصل تازه رقابت های بین المللی جودو با تورنمنت مسترز قطر استارت خورد. ورزشکاران نخبه و برگزیده اوزان سبک در نخستین روز مسابقات به روی سکو رفتند.

بهترین جودوکار زن

دیستریا کراسنیکی، جودوکاری از کوزوو با درخشش در رقابت های وزن منهای ۴۸ کیلوگرم، عنوان بهترین ورزشکار زن روز نخست تورنمت دوحه را از آن خود کرد.

کراسنیکی در فینال این وزن فونا توناکی، حریف ژاپنی خود را که عنوان قهرمانی جهان را یدک می کشد در کم تر از ۹۰ ثانیه و با دو امتیاز وازاری از پیش رو برداشت تا برای سومین بار متوالی در رقابت های مسترز بر سکوی نخست بایستد.

این ورزشکار کوزوویی پس از دریافت مدال طلای خود از دستان دبیرکل کمیته المپیک قطر گفت: «به عملکرد خودم افتخار می کنم زیرا طی دو سال گذشته در هر مسابقه ای شرکت کردم با مدال به خانه بازگشته ام. از این بابت خوشحالم. هر روز سخت تمرین می کنم. مربی و تیم خوبی دارم که پشتیبان هم هستیم.»

بهترین جودوکار مرد

عنوان بهترین ورزشکار مرد روز نخست رقابت های مسترز دوحه به وون جین کیم، جودوکار جوانی از کره جنوبی تعلق گرفت. کیم در فینال رقابت های وزن منهای ۶۰ کیلوگرم مردان، یانگ، حریفی از چین تایپه را با امتیاز ایپون شکست داد و به مقام نخست دست یافت.

جودوکار کره ای پس از دریافت مدال طلای خود از دستان مدیر فنی شورای المپیک آسیا گفت: «از همان نخستین مبارزه با حریفی قدرتمند روبرو شدم که قهرمان دو سال پیش جهان بود. در کل همه حریفان قوی بودند و مبارزات سخت بود، با این حال من با تمام توان تا انتها برای کسب پیروزی پیش رفتم.»

نخستین مدال طلای فرانسه

نخستین مدال طلای فرانسه را در این تورنمنت اماندین بوشار، جودوکار زن نام آشنای این تیم بدست آورد. بوشار در فینال رقابت های وزن منهای ۵۲ کیلوگرم، آی شیشیمه، حریف ژاپنی و قهرمان سال ۲۰۱۷ جهان را با امتیاز ایپون از پیش رو برداشت. اماندین بوشار مدال طلای خود از دستان نایب رئیس فدراسیون بین المللی جودو دریافت کرد.

دومین طلای کره جنوبی

بائول آن، جودوکار کره ای در رقابت های منهای ۶۶ کیلوگرم مردان موفق شد با غلبه بر باروش شامایلوف از اسرائیل بر سکوی نخست این وزن بایستد و کشورش را صاحب دومین مدال طلا در این تورنمنت کند. این جودوکار کره ای مدال طلای خود را از دستان دبیر کل فدراسیون جهانی جودو دریافت کرد.

نخستین طلای ژاپن

مدال طلای وزن منهای ۵۷ کیلوگرم زنان به ورزشکاری از ژاپن رسید. تسوکاسا یوشیدا در فینال رقابت های این وزن موفق شد سارا سیسیک از کشور فرانسه را با امتیاز ایپون شکست دهد. او مدال طلای خود را از دستان نایب رئیس فدراسیون بین المللی جودو دریافت کرد.

بهترین فن

بهترین فن روز نخست تورنمنت مسترز دوحه را آلبرت اگازوف روس در دور نخست مقدماتی رقابت های وزن منهای ۶۰ کیلوگرم مردان مقابل حریفی از تونس به اجرا درآورد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ گرند اسلم تل آویو با درخشش جودوکار جوان فرانسوی آغاز شد

درخشش جودوکاران روسیه در مسابقات گرند اسلم بوداپست

معجزه به سبک مسیِ آسیا؛ راز شعبده‌بازی اکرم عفیف در بازی فینال چه بود؟