Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

واکنش جوزپ بورل به وقایع واشنگتن: باید بتوانیم محتوای شبکه‌های اجتماعی را تنظیم کنیم

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا
جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آقای بورل با اشاره نقش تکثیر اطلاعات غلط در شبکه‌های اجتماعی بر تقویت گرایش‌های اقتدارگرایانه و بیگانه هراسی در جوامع مختلف، تاکید کرد که باید ضمن احترام به آزادی بیان، بتوانیم محتوای شبکه‌های اجتماعی را تنظیم کنیم.

آگهی

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با انتشار یادداشتی در واکنش به حمله هواداران دونالد ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا، این اقدام را نشانه افزایش خطر تخریب ارزش‌های دموکراتیک بر پایه اطلاعات نادرست راستی‌آزمایی نشده در شبکه‌های اجتماعی دانست.

دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا وقایع چهارشنبه گذشته در پایتخت آمریکا را یک زنگ خطری جدی برای دموکراسی و بیدار باشی برای مدافعان آن ارزیابی کرد و نوشت:«همه باید بدانند که کوچک‌ترین عقب‌نشینی ما می‌تواند دموکراسی و ارزش‌ها و نهادهای مرتبط با آن را در نهایت و برای همیشه از بین ببرد.»

آقای بورل در ادامه این یادداشت تاکید کرده که حوادث واشنگتن نشان داد که اطلاعات غلط تهدیدی واقعی و جدی برای دموکراسی‌هاست. او با اشاره تلویحی به ادعای آقای ترامپ مبنی بر بروز تقلب در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ادامه داده که اگر برخی از مردم بنا بر تاکید مکرر رهبرشان به این اعتقاد برسند که تقلبی در انتخابات رخ داده، طبیعی است که رفتارهایی را بر همین مبنا بروز خواهند داد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنین در ادامه نوشته خود با اذعان به این که از حوادث چهارشنبه گذشته در واشنگتن شوکه شده خواستار همکاری جهانی بیشتر برای مقابله با اطلاعات نادرست، حمایت از قانون‌مداری و ارزش‌های دموکراتیک و ایستادگی در برابر سخنرانی ملتهب و نفرت‌پراکن سیاستمداران عوامفریب‌ها شده است.

آقای بورل با اشاره نقش تکثیر اطلاعات غلط در شبکه‌های اجتماعی بر تقویت گرایش‌های اقتدارگرایانه و بیگانه هراسی در جوامع مختلف، تاکید کرده که باید ضمن احترام به آزادی بیان، بتوانیم محتوای شبکه‌های اجتماعی را نیز تنظیم کنیم؛ اقدامی که انجام آن طبق قوانین و روی‌های تعیین شده، توسط شرکت‌های خصوصی فعال در این عرضه امکان‌پذیر نیست.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

کمیسیون اتحادیه اروپا ماه گذشته قوانینی را با هدف کاهش انتشار اخبار جعلی در شبکه‌های اجتماعی پیشنهاد کرده که به موجب آن در صورتی که بسترهای بزرگ برخط(آنلاین) به مقابله با انتشار محتوای غیرقانونی و دستکاری عمدی سیستم عامل‌ها برای تأثیرگذاری بر نتایج انتخابات و بهداشت عمومی اقدام نکنند، تا سقف ۶ درصد از درآمد سالانه‌شان مشمول جریمه این اتحادیه می‌شوند.

آقای بورل ضمن با اهمیت خواندن قانون خدمات دیجیتالی که توسط کمیسیون اروپا تدوین شده از ایفای نقش پررنگ‌تر اتحادیه اروپا برای تقویت باور به دمکراسی و اقتصاد آزاد در جوامع برای ممانعت از فروغلطیدن آنها به دام خودکامگی و عوام فریبی خبر داد و ابراز اطمینان کرد که دموکراسی آمریکایی در غلبه بر مصائبی که در حال حاضر با آن مواجه است، موفق خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دولت آلمان از بیم حمله مشابه کنگره آمریکا حفاظت پارلمان را بیشتر می‌کند

آلمان: آمریکا و اتحادیه اروپا برای «طرح مارشال دموکراسی» متحد شوند

رئیس اقلیت دموکرات‌ها در سنای آمریکا: حمله‌کنندگان به کنگره تروریست‌های داخلی بودند