Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

افزایش سریع شیوع ویروس کرونا در جهان: مرگ ۱۳۲۵ نفر در بریتانیا

شمار قربانیان کووید-۱۸۹ در بریتانیا از چند روز پیش به بالاترین حد از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا رسیده است
شمار قربانیان کووید-۱۸۹ در بریتانیا از چند روز پیش به بالاترین حد از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا رسیده است Copyright Alberto Pezzali/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
Copyright Alberto Pezzali/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شمار قربانیان در برزیل از ۲۰۰ هزار نفر گذشت. با این حال ژائیر بولسونارو، همچنان نگرانی از این بیماری را «احمقانه» می‌خواند.

آگهی

در حالی که آغاز روند واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در بسیاری از کشورهای جهان، امیدواری برای غلبه بر ویروس کرونا را افزایش داده، بسیاری از کشورها درگیر موج‌های دوم و سوم همه‌گیری هستند و شمار قربانیان و مبتلایان همچنان افزایش می‌یابد.

بریتانیا که از هفته گذشته وارد دومین قرنطینه سراسری و مطلق از آوریل سال گذشته شده، روز جمعه از ثبت مرگ ۱۳۲۵ نفر در یک شبانه روز بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ خبر داد. به این ترتیب شمار قربانیان در این کشور یک بار دیگر رکورد زد.

در نیمکره جنوبی، برزیل یکی از آسیب دیده‌ترین کشورهای جهان از ویروس کرونا، بامداد جمعه اعلام کرد قربانیان کووید از ۲۰۰ هزار نفر فراتر رفته است. این آمار و ناتوانی نظام درمانی برزیل از رویارویی با بیماری در حالی عنوان می‌شود که ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری راست‌گرای این کشور بار دیگر هراس از بیماری کووید-۱۹ را «احمقانه» توصیف کرد.

همزمان با شیوع سریع ویروس در بسیاری از کشورهای آمریکای جنوبی از جمله کلمبیا و پرو، واکسن‌های چینی وارد این کشورها شدند. آرژانتین واکسن روسی سپوتنیک v (پنج) را پیشاپیش وارد کرده اما دیگر کشورها عمدتا مشتری واکسن سینوفارم چین هستند.

سازمان جهانی بهداشت در آخرین جلسه هفتگی خود درباره در پیش بودن یک زمستان بسیار بسیار سخت در سراسر نیمکره شمالی و بروز فاجعه در صورت رعایت نشدن موازین بهداشتی هشدار داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از انگلستان تا یونان؛ کشورهای اروپایی که دوباره قرنطینه شدند

در بریتانیا میانگین سنی زنانی که درمان‌های باروری را شروع می‌کنند به بیش از ۳۵ سال رسید

رئیس جمهوری آرژانتین: مظنونان بمب‌گذاری در مرکز یهودیان بوئنوس‌آیرس را غیابی محاکمه می‌کنیم