Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

ویروس کرونا در بریتانیا؛ انگلستان برای سومین بار در قرنطینه کامل قرار گرفت

قرنطینه کامل در انگلستان
قرنطینه کامل در انگلستان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نیکولا استروژن، وزیر اول اسکاتلند نیز پیش‌تر از وضع مقرارت قرنطینه کامل برای شهروندان اسکاتلندی طی ماه ژانویه خبر داده بود.

آگهی

شتاب دوباره همه‌گیری ویروس کرونا و بیماری کووید۱۹ که با ظهور گونه‌ای جدید و جهش یافته از ویروس در انگلستان همراه شده این بخش از بریتانیا را برای سومین بار به طور کامل در قرنطینه قرار داد.

به موجب مقررات و دستورالعمل‌های جدید که دوشنبه شب از زبان بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا اعلام شد انگلستان برای شش هفته پیش رو به صورت کامل به قرنطینه می‌رود.

بر این اساس همانند محدودیت‌های ویژه اعمال شده در بهار سال گذشته میلادی، کلیه مدارس از روز سه شنبه تا اواسط ماه فوریه تعطیل خواهد بود و خروج از منازل مسکونی تنها برای تامین مایحتاج ضروری و با مجوز صورت خواهد گرفت.

نخست وزیر بریتانیا در سخنان دوشنبه شب خود اعلام کرد که با شتاب دوباره همه‌گیری بیماری کووید و شیوع نوع جهش یافته ویروس چاره‌ای دیگر جز دست زدن به این انتخاب نداشته است.

وی تاکید کرد کرد که اغلب نقاط کشور تاکنون تحت مقرارت شدید برای مقابله با گسترش بیشتر بیماری کووید۱۹ بوده و لازم است که همزمان با کارزار واکسیناسیون همگانی، تلاشی هماهنگ برای تحت کنترل درآوردن گونه جدید و جهش یافته ویروس کرونا در پیش گرفته شود.

آقای جانسون از شهروندان خواست برای مهار کردن شیوع ویروس جهش یافته به مقرارت قرنطینه کامل تن دهند و از خانه‌های خود بیرون نیایند.

گفتنی است که نیکولا استروژن، وزیر اول اسکاتلند نیز پیش‌تر از وضع مقرارت قرنطینه کامل برای شهروندان اسکاتلندی طی ماه ژانویه خبر داده بود.

بریتانیا با بیش از ۷۵ هزار مرگ ناشی از ابتلا به بیماری کووید۱۹ و ثبت بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار مبتلاء، از جمله کشورهایی است که بیشترین تاثیر را از شیوع ویروس کرونا پذیرفته‌ است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گزارش پارلمان بریتانیا: تعلل دولت در اعمال قرنطینه به قیمت جان هزاران نفر تمام شده است

سازمان جهانی بهداشت: گونه جدید ویروس کرونا خارج از کنترل نیست

صدور حکم دو سال زندان برای زن بریتانیایی که دیرتر از زمان مجاز سقط جنین کرده بود