ویروس کرونا در بریتانیا؛ انگلستان برای سومین بار در قرنطینه کامل قرار گرفت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
قرنطینه کامل در انگلستان
قرنطینه کامل در انگلستان   -  کپی رایت  AP Photo

شتاب دوباره همه‌گیری ویروس کرونا و بیماری کووید۱۹ که با ظهور گونه‌ای جدید و جهش یافته از ویروس در انگلستان همراه شده این بخش از بریتانیا را برای سومین بار به طور کامل در قرنطینه قرار داد.

به موجب مقررات و دستورالعمل‌های جدید که دوشنبه شب از زبان بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا اعلام شد انگلستان برای شش هفته پیش رو به صورت کامل به قرنطینه می‌رود.

بر این اساس همانند محدودیت‌های ویژه اعمال شده در بهار سال گذشته میلادی، کلیه مدارس از روز سه شنبه تا اواسط ماه فوریه تعطیل خواهد بود و خروج از منازل مسکونی تنها برای تامین مایحتاج ضروری و با مجوز صورت خواهد گرفت.

نخست وزیر بریتانیا در سخنان دوشنبه شب خود اعلام کرد که با شتاب دوباره همه‌گیری بیماری کووید و شیوع نوع جهش یافته ویروس چاره‌ای دیگر جز دست زدن به این انتخاب نداشته است.

وی تاکید کرد کرد که اغلب نقاط کشور تاکنون تحت مقرارت شدید برای مقابله با گسترش بیشتر بیماری کووید۱۹ بوده و لازم است که همزمان با کارزار واکسیناسیون همگانی، تلاشی هماهنگ برای تحت کنترل درآوردن گونه جدید و جهش یافته ویروس کرونا در پیش گرفته شود.

آقای جانسون از شهروندان خواست برای مهار کردن شیوع ویروس جهش یافته به مقرارت قرنطینه کامل تن دهند و از خانه‌های خود بیرون نیایند.

گفتنی است که نیکولا استروژن، وزیر اول اسکاتلند نیز پیش‌تر از وضع مقرارت قرنطینه کامل برای شهروندان اسکاتلندی طی ماه ژانویه خبر داده بود.

بریتانیا با بیش از ۷۵ هزار مرگ ناشی از ابتلا به بیماری کووید۱۹ و ثبت بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار مبتلاء، از جمله کشورهایی است که بیشترین تاثیر را از شیوع ویروس کرونا پذیرفته‌ است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید