تلاش دولت فرانسه برای دادن پاسخ عملی به انتقادها از روند کند واکسیناسیون علیه کرونا

واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در فرانسه
واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در فرانسه Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دست‌کم ۴۵ درصد مردم فرانسه تمایلی به زدن واکسن کرونا ندارند.

در پی افزایش گسترده انتقادها از روند کند واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در فرانسه، دولت این کشور تلاش می‌کند با ارائه یک برنامه گسترده و زمانبدی شده، به نگرانی‌ها پاسخ دهد.

آگهی

فرانسه در روزهای اخیر بار دیگر با افزایش شمار مبتلایان به کووید-۱۹ روبه‌رو شده و انتظار می‌رود با توجه به معاشرت گسترده شهروندان در جشن‌های پایان سال و به‌ویژه دورهمی‌های خانوادگی شب کریسمس، این روند صعودی در هفته‌های آینده ادامه پیدا کند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

از زمان آغاز طرح واکسیناسیون در فرانسه، همزمان با دیگر کشورهای اروپایی در ۲۷ دسامبر تاکنون، ۱۲۵۰۰ نفر دوز اول واکسن کرونای فایزر-بیون‌تک را دریافت کرده اند؛ رقمی که نسبت به سایر کشورهای اروپایی از جمله آلمان بسیار پایین‌تر است.

دولت فرانسه متعهد شده است تا واکسن کرونا را فورا در اختیار تمام کارکنان بالای ۵۰ سال بخش بهداشت و درمان قرار دهد. پیش از این سالخوردگان ساکن خانه‌های سالمندان اولویت اصلی دریافت واکسن بودند.

یک کاربر بالای نقشه پیش‌بینی وضعیت آب‌وهوا نوشته این نقشه نشانگر شمار افرادی است که فردا در فرانسه واکسینه می‌شوند

بر اساس برنامه کابینه ژان کستکس، تمام شهروندان بالای ۷۵ سال از پایان ماه ژانویه می‌توانند با مراجعه به مراکز دولتی، دوز اول واکسن را دریافت کنند. شمار این مراکز قرار است هفته آینده از ۱۰۰ به ۳۰۰ و در هفته بعد به ۵۰۰ مورد افزایش یابد.

قرار است هر هفته ۵۰۰ هزار دوز واکسن فایزر-بیون‌تک در اختیار شهروندان قرار گیرد. پس از این مرحله، واکسن مدرنا از ابتدای ماه فوریه به مراکز بهداشتی و درمانی تحویل خواهد شد. براساس برنامه دولت، در ماه‌های پس از فوریه، هر هفته به جای ۵۰۰هزار واکسن، ۲میلیون دوز وارد چرخه نظام درمانی می‌شود.

تمهیدات دولت برای واکسیناسیون عمومی برای دست‌یابی به ایمنی جمعی در برابر ویروس کرونا در حالی قرار است اجرایی شود که نتایج آخرین نظرسنجی‌ها نشانگر آن است که دست‌کم ۴۵ درصد فرانسوی‌های می‌گویند هنوز نمی‌خواهد واکسن کرونا بزنند. این رقم هفته گذشته ۵۶ درصد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روند کُند واکسیناسیون عمومی در فرانسه و تاثیر منفی آن بر انتخابات ریاست جمهوری این کشور

توصیه سازمان جهانی بهداشت: دو دُز واکسن کرونا را طی ۲۱ تا ۲۸ روز بزنید

آلبوم عکس از سفر پادشاه بریتانیا به فرانسه؛ از دیدار با ماکرون تا ضیافت شام در کاخ ورسای