Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

کمیسیون اروپا مجوز استفاده از واکسن «مدرنا» برای پیشگیری از کرونا را صادر کرد

واکسن شرکت «مدرنا»
واکسن شرکت «مدرنا» Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اداره دارویی اروپا در حالی با استفاده از واکسن شرکت «مدرنا» موافقت کرده که انتقادها از روند کند واکسیناسیون در کشورهای عضو اتحادیه اروپا طی روزهای گذشته در برخی از این کشورها همچون فرانسه و آلمان افزایش یافته بود.

آگهی

کمیسیون اتحادیه اروپا روز چهارشنبه به دنبال موافقت اداره دارویی اروپا با استفاده از واکسن شرکت «مدرنا» برای مقابله با همه گیری بیماری «کووید ۱۹» مجوز تزریق این واکسن در کشورهای عضو اتحادیه اروپا را صادر کرد.

در بیانیه اداره دارویی اروپا مستقر در آمستردام آمده که توصیه این نهاد صدور مجوز مشروط برای واکسن شرکت «مدرنا» در راستای واکسیناسیون افراد بالای ۱۸ سال است. اداره دارویی اروپا پیش از این با استفاده از واکسن شرکت های «فایزر» و «بیون تک» موافقت کرده بود. کشورهای عضو اتحادیه اروپا از روز ۲۷ دسامبر (هفتم دی) کارزار واکسیناسیون در برابر بیماری همه گیر «کووید ۱۹» را با واکسن «فایزر» و «بیون تک» آغاز کردند.

اداره دارویی اروپا در حالی با استفاده از واکسن شرکت «مدرنا» موافقت کرده که انتقادها از روند کند واکسیناسیون در کشورهای عضو اتحادیه اروپا طی روزهای گذشته در برخی از این کشورها همچون فرانسه و آلمان افزایش یافته بود. روند واکسیناسیون در برابر ویروس کرونا در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در مقایسه با کشورهای آمریکا، بریتانیا و اسرائیل کندتر بوده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

امر کوک، دبیرکل اداره دارویی اروپا واکسن شرکت داروسازی «مدرنا» را «ابزاری» دیگر برای رویارویی با «شرایط اضطراری کنونی» توصیف کرد. اورزولا فن درلاین، رئیس کمیسیون اروپا موافقت اداره دارویی اروپا با استفاده از واکسن «مدرنا» را «خبری خوب» توصیف کرد. او در صفحه توئیتر خود نوشت: «ما به اروپایی ها واکسن ها ایمن و موثر می رسانیم.»

به گفته رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا کشورهای عضو این اتحادیه دو میلیارد دوز از واکسن های بالقوه کرونا را سفارش داده اند. رقمی که از نظر ارزولا فن درلاین برای مصنویت همه اروپایی ها کافی است.

شارل میشل، رئیس شورای اتحادیه اروپا روز سه شنبه اعلام کرد که سران اتحادیه اروپا پیش از پایان ماه ژانویه اجلاسی مجازی برای بررسی بحران همه گیری کرونا برگزار خواهند کرد.

داده های علمی نشان می دهد که میزان کارایی واکسن شرکت «مدرنا» ۹۴.۱ درصد است. اداره دارویی اروپا هفته گذشته اعلام کرده بود که موافقت با استفاده از واکسن شرکت «آسترازنکا» پیش از پایان ماه ژانویه صورت نخواهد گرفت.

همه گیری بیماری «کووید ۱۹» در قاره اروپا این روزها منجر به وضع محدودیت های سختگیرانه در بسیاری از کشورها شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتحادیه اروپا  با هدف حمایت از کودکان کنترل شدیدتری بر پلتفرم‌های پورنوگرافی اعمال می‌کند

جریان راست افراطی چگونه رگ خواب جوانان اروپایی را بدست آورد؟

چند نفر از مردم اتحادیه اروپا در خطر فقر و محرومیت اجتماعی قرار دارند؟