Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آمریکا: ۷ میلیون دلار از دارایی‌های ایران به نفع قربانیان تروریسم جمع‌آوری شد

وزارت دادگستری آمریکا
وزارت دادگستری آمریکا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در بیانیه وزارت دادگستری ایالات متحده تصریح شده است که مبلغ توقیف شده سهم دولت آمریکا از جریمه جرائم ناشی از نقض تحریم‌ها و دور زدن مجازات‌های اقتصادی علیه ایران است.

آگهی

وزارت دادگستری آمریکا روز سه‌شنبه اعلام کرد که دولت این کشور هفت میلیون دلار از دارایی‌های ایران را به نفع افرادی که از آنها به عنوان «قربانیان تروریسم دولتی یاد شده»،‌ جمع‌آوری کرده است.

در بیانیه وزارت دادگستری ایالات متحده تصریح شده است که مبلغ توقیف شده سهم دولت آمریکا از جریمه تخلفات ناشی از نقض تحریم‌ها و دور زدن مجازات‌های اقتصادی علیه ایران است.

وزارت دادگستری آمریکا همچنین از «انتقال متقلبانه» پول به ارزش حدود یک میلیارد دلار یاد کرده که بر اساس ادعای مطرح شده در این بیانیه از وجوه ایران به حساب‌های مختلف در سراسر دنیا منتقل شده است.

خبرگزاری رویترز با انتشار گزارشی در این خصوص به نقل از دیوید برنز، معاون دادستان کل دادگستری ایالات متحده اعلام کرده که وجوه توقیف شده قرار بود به حساب تبهکاران و عاملان اقدامات مجرمانه در ارتباط با نقض تحریم‌های واشنگتن علیه ایران واریز شود.

این مقام بلند پایه قضایی از حکومت ایران به عنوان یکی از حامیان اصلی تروریسم نام برده و تصریح کرده که پول توقیف شده برای تامین مالی یک طرح به دقت برنامه ریزی‌شده جهت دور زدن تحریم‌های ایران در نظر گرفته شده بود.

گفتنی است که واشنگتن روز سه شنبه پنجم ژانویه، تنها پانزده روز پیش از روی کار آمدن جوبایدن، رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده ۱۲ شرکت ایرانی، چهار شرکت خارجی و یک شخص حقیقی مرتبط با صنایع فلز ایران را به فهرست بلند بالای تحریم‌های خود اضافه کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش ایران درباره رای دادگاه لاهه در دریافت غرامت از آمریکا؛ این رای چه بخش‌های دیگری دارد؟

ایران پرونده تازه‌ای علیه ایالات متحده در دیوان بین‌المللی دادگستری می‌گشاید

فهرست تحریم‌های آمریکا علیه ایران با تحریم شش شرکت و چهار فرد طولانی‌تر شد