Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

فهرست تحریم‌های آمریکا علیه ایران با تحریم شش شرکت و چهار فرد طولانی‌تر شد

وزارت خزانه‌داری آمریکا
وزارت خزانه‌داری آمریکا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آمریکا با ادامه سیاست فشار علیه تهران روز سه‌شنبه ۱۱ نوامبر (۲۰ آبان) تحریم‌های جدیدی را علیه شش شرکت و چهار فرد اعمال کرد.

آگهی

آمریکا با ادامه سیاست فشار علیه تهران روز سه‌شنبه ۱۱ نوامبر (۲۰ آبان) تحریم‌های جدیدی را علیه شش شرکت و چهار فرد اعمال کرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که شبکه‌ای متشکل از شش شرکت و چهار فرد را که طبق گفته این وزارتخانه تهیه کالاهای حساس از جمله قطعات الکترونیکی ساخت آمریکا را برای شرکت صنایع مخابراتی ایران تسهیل می‌کرد در فهرست جدید تحریم‌ها قرار داده است.

در این بیانیه‌ای آمده است که شرکت صنایع مخابراتی ایران به دلیل فعالیت در برنامه موشک‌های بالستیک ایران، در سال ۲۰۰۸ در فهرست تحریم‌های ایالات متحده آمریکا قرار گرفت. این شرکت زیر مجموعه وزارت دفاع و پشتیبانی ایران و صنایع الکترونیک ایران است. طبق بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا این شرکت اقلام مختلفی از جمله سیستم‌های ارتباطی نظامی، اویونیک [الکترونیک هوانوردی]، فن‌آوری اطلاعات، جنگ الکترونیکی و پرتاب موشک را تولید می‌کند.

این شرکت طبق این بیانیه در سال ۲۰۱۰ نیز از سوی اتحادیه اروپا تحریم شد.

استیون منوچین، وزیر خزانه داری دولت ترامپ گفت: «رژیم ایران از یک شبکه جهانی از شرکت‌ها برای پیشبرد توانایی‌های بی ثبات کننده نظامی خود استفاده می‌کند.»

اما این وزارتخانه در ادامه نام افراد و شرکت‌های جدیدی که در فهرست تحریم‌ها قرار داده، معرفی کرده است که طبق آن سید محمد بنی‌هاشمی چهرم و محمد سلطان‌ محمدی از ایران، سان شی مئی و هوانگ چین هوا از تایوان از افرادی هستند که در این فهرست قرار گرفته‌اند.

شرکت‌های آرتین صنعت تابان، تجارت هدی، ناز تکنولوژی، دس اینترنشنال، صنایع پروما و صنایع سولتک نیز شش شرکتی هستند که در این فهرست دیده می‌شوند.

فهرست جدید تحریم‌ها در حالی اعلام شد که پیش از این یک رسانه آمریکا دو روز پیش در گزارشی به قلم یک روزنامه‌نگار اسرائيلی از تل‌آویو نوشت که دولت ترامپ با همکاری کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و همچنین اسرائيل می‌خواهد در ۱۰ هفته باقیمانده تا تحویل کاخ سفید به جو بایدن، به صورت مستمر بر تحریم‌ها علیه ایران بیفزاید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا: ۷ میلیون دلار از دارایی‌های ایران به نفع قربانیان تروریسم جمع‌آوری شد

آمریکا سفیر ایران در یمن و دانشگاه جامعةالمصطفی را تحریم کرد

آمریکا ۵ نهاد ایرانی، سفیر ایران در عراق و دو مقام حزب‌الله لبنان را تحریم کرد