پنج روز پس از رانش زمین در نروژ؛ امدادگران امیدوار به یافتن بازماندگان هستند

رانش زمین در نروژ
رانش زمین در نروژ   -  Copyright  AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی

در میان مفقودین تاکنون اجساد هفت نفر از جمله یک دختر بچه دو ساله پیدا شده و به گفته سازمان‌های امدادی عملیات نجات برای یافتن بازماندگان همچنان ادامه دارد.

مسئولان دولت و سازمان‌های امدادی در نروژ همچنان نسبت به یافتن نشانه‌هایی از بازماندگان حادثه رانش زمین در شمال شرق پایتخت این کشور ابراز امیدواری می‌کنند.

امدادگران پس از گذشت پنج روز از حادثه امیدوارند ۳ نفری که همچنان مفقود هستند، شاید در محفظه‌هایی با اکسیژن گرفتار شده‌اند و نفس می‌کشند.   

این حادثه روز ۳۰ دسامبر سال گذشته میلادی در «گزردروم»، شهرکی با نزدیک به ۷ هزار جمعیت در بیست و پنج کیلومتری شمال شرق اسلو روی داد و ۹ ساختمان متشکل از ۳۰ منزل مسکونی را به طور کامل فرو ریخت.

در میان مفقودین تاکنون اجساد هفت نفر از جمله یک کودک دو ساله پیدا شده و به گفته سازمان‌های امدادی عملیات نجات برای یافتن سه بازمانده همچنان ادامه دارد.

مسئول عملیات نجات در جریان یک کنفرانس خبری تاکید کرد که ادامه یافتن جستجو‌ها به این معنا است که ما هنوز امیدوار به یافتن بازماندگان حادثه هستیم.

این حادثه رانش زمین که جان دستکم ۷ نفر را گرفته و ۱۰ مجروح بر جای گذاشته است، هزار نفر از ساکنان شهرک را نیز مجبور به ترک منازل مسکونی خود کرده است. 

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالب مرتبط