Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نانسی پلوسی بار دیگر به عنوان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا انتخاب شد

J. Scott Applewhite
J. Scott Applewhite Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خانم پلوسی در اولین سخنرانی خود پس از این انتخاب گفت: «باعث افتخار من است که به عنوان رئیس متنوع‌ترین مجلس نمایندگان در تاریخ کشورمان ایفای نقش کنم.»

آگهی

نانسی پلوسی، قانونگذار ۸۰ ساله آمریکا روز یکشنبه برای دومین دور پیاپی و چهارمین دور غیرپیاپی از سوی قانونگذاران این کشور به عنوان رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده انتخاب شد.

خانم پلوسی که نزدیک به ۵۰ سال است در عرصه سیاسی و قانونگذاری آمریکا فعال است، پیش از این طی سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ میلادی رئیس مجلس نمایندگان بود و از ژانویه ۲۰۱۹ نیز بار دیگر برای این سمت انتخاب شد. 

او اولین زنی است که در این کشور به مقام ریاست بر مجلس نمایندگان رسیده است.

انتخاب دوباره او در روز یکشنبه در حالی انجام شد که دموکرات‌ها با از دادن ۱۱ کرسی خود در انتخابات اخیر، اکثریت شکننده‌ای را در این مجلس در اختیار دارند و تلاش‌ها در میان جمهوریخواهان کنگره برای حفظ دونالد ترامپ بر مسند ریاست جمهوری نیز ادامه دارد.

در جریان رای گیری این روز، نمایندگان با ۲۰۱۶ رای موافق به او در مقابل ۲۰۹ رای به رقیبش کوین مک‌کارتی که رهبری جمهوریخواهان را در این مجلس برعهده دارد، با ابقای خانم پلوسی در این پست موافقت کردند.

خانم پلوسی در اولین سخنرانی خود پس از این انتخاب گفت: «باعث افتخار من است که به عنوان رئیس متنوع‌ترین مجلس نمایندگان در تاریخ کشورمان ایفای نقش کنم.»

او اعلام کرد که اولویت کاریش، اتخاذ تدابیر لازم برای شکست ویروس کرونا است و با اشاره به مرگ بیش از ۳۵۰ هزار نفر تا کنون در این کشور، خود را متعهد کرد تا برای تصویب حمایت‌های مالی بیشتر پس تصویب از آخرین بسته مالی ۸۹۲ میلیارد دلاری در ماه دسامبر، تلاش کند.

انتظار می‌رود انتخاب دوباره او، نقشی اساسی در پیشبرد برنامه‌های جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده داشته باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلوسی در بیت‌المقدس: آمریکا و اسرائیل در مهار برنامه هسته‌ای ایران در کنار هم هستند

اولین بومی آمریکا در قامت یک وزیر؛ جو بایدن، دب هالند را برای اداره وزارت کشور برگزید

۸ نکته درباره زندگی و فعالیت‌های آنتونی بلینکن، گزینه بایدن برای وزارت خارجه آمریکا