Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اسرائيل می‌خواهد پیش از رفتن ترامپ باز هم از آمریکا اف-۳۵ بخرد

جنگندهٔ اف-۳۵
جنگندهٔ اف-۳۵ Copyright آسیوشیتد پرس
Copyright آسیوشیتد پرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اسرائيل پیش از این دو اسکادران اف-۳۵ را که در مجموع شامل ۵۰ فروند از این جت‌های پیشرفته می‌شود به ایالات متحده سفارش داده است.

آگهی

وزارت دفاع اسرائيل اعلام کرد که این کشور قصد دارد سومین اسکادران جنگنده اف-۳۵ خود را نیز از ایالات متحده خریداری کند.

بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائيل با اعلام این خبر ابراز امیدواری کرد که کشورش بتواند پیش از اتمام دورهٔ ریاست جمهوری دونالد ترامپ یعنی تا بیستم ژانویه قرارداد خرید این هواپیماهای پیشرفته را امضا کند.

وی گفت:‌«ما بی‌شک باید مجموعه اف-۳۵ خود را افزایش بدهیم. فعلا دو اسکادران داریم و ارزیابی من آن است که اینها بیشتر خواهد شد. این را از آمریکایی‌ها خواسته‌ام.»

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

وزیر دفاع اسرائيل دربارهٔ تعداد احتمالی این هواپیماها چیزی نگفت. اسرائيل پیش از این دو اسکادران اف-۳۵ را که در مجموع شامل ۵۰ فروند از این جت‌های پیشرفته می‌شود به ایالات متحده سفارش داده است.

سال گذشته وقتی ایالات متحده وعدهٔ فروش اف-۳۵ را به امارات داد، اسرائيل که تا پیش از آن تنها مالک خاورمیانه‌ای پیشترفته‌ترین جت‌های جنگندهٔ دنیا بود وارد چانه‌زنی با آمریکا شد تا بتواند برتری نظامی خود را در منطقه حفظ کند.

دولت ائتلافی بنی گانتز و بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائيل ماه گذشته منحل شد و بناست روز ۲۳ مارس انتخابات تازه‌ای در این کشور برگزار شود، اما هم بنی گانتز و هم بنیامین نتانیاهو تا تشکیل دولت بعدی در سمت خود باقی خواهند ماند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جو ملتهب منطقه پس از ترور فخری‌زاده؛ اسرائيل شناور جنگی جدید را تحویل گرفت

نتانیاهو: توافق با امارات نباید برتری نظامی اسرائيل را به‌خطر بیندازد

۳ شهروند اسرائیلی به اتهام همکاری با حکومت ایران در اسرائیل دستگیر شدند