Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نتانیاهو: توافق با امارات نباید برتری نظامی اسرائيل را به‌خطر بیندازد

بنیامین نتانیاهو
بنیامین نتانیاهو Copyright Emil Salman/Emil Salman
Copyright Emil Salman/Emil Salman
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت ترامپ اعلام کرد که امارات عربی متحده،‌ پس از توافق روز پنج‌شنبه با اسرائيل، می‌‌تواند برخی تسلیحات آمریکایی را تهیه کند.

آگهی

دفتر نخست ‌وزیری اسرائيل اعلام کرد که توافق اخیر این کشور با امارات عربی متحده به این معنا نیست که موضع اسرائيل نسبت به فروش تسلیحات آمریکایی به کشورهای خاورمیانه تغییر کرده است و تل‌آویو همچنان مخالف آن است که واشنگتن با فروش تسلیحات به ابوظبی برتری نظامی اسرائيل را به خطر بیندازد.

در بیانیهٔ دفتر نخست ‌وزیر اسرائيل آمده است:‌ «اسرائيل در مذاکرات (عادی‌سازی روابط با امارات) مواضع منسجم خود را، در زمینهٔ فروش تسلیحات و فناوری‌های دفاعی به هر کشور خاورمیانه،‌ به‌گونه‌ای برتری نظامی اسرائيل را تغییر دهد، عوض نکرده است.»

دولت آمریکا به‌تازگی اعلام کرد که امارات متحده عربی،‌ پس از توافق روز پنج‌شنبه با اسرائيل، می‌‌تواند برخی تسلیحات آمریکایی را تهیه کند،‌ گرچه اشارهٔ مشخصی به نوع این تسلیحات نشده است.

واشنگتن، طبق قراردادی نانوشته، از دهه‌ها پیش فروش تسلیحات کلیدی را به دیگر کشورهای خاورمیانه یعنی آنچه بتواند برتری نظامی نسبی اسرائيل را بر هم بزند، از دستور کار خارج کرده است. جنگنده‌های اف-۳۵ از جمله‌ٔ این‌گونه تسلیحات کلیدی‌اند که اسرائیل چند نمونه از آنها را در اختیار دارد.

از سوی دیگر الی کوهن،‌ وزیر اطلاعات دولت اسرائيل نیز تصریح کرد که هیات تصمیم‌گیر دولت دربارهٔ توافق با امارات، ‌هیچ بحثی دربارهٔ تغییر سیاستِ حفظ برتری نظامی اسرائيل نداشته است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسرائيل می‌خواهد پیش از رفتن ترامپ باز هم از آمریکا اف-۳۵ بخرد

نتانیاهو از آمریکا به دلیل اقدامش در برابر «ستیزه‌جویی» ایران تشکر کرد

تامین‌کنندگان اصلی جنگ‌افزارهای اسرائيل چه کشورهایی هستند؟