Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

انگیزه بمبگذار نشویل آمریکا؛ تئوری «خزندگان فرازمینی و باراک اوباما مارمولک»؟

Nashville explosion
Nashville explosion Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پلیس آمریکا می‌گوید احتمال می‌رود مظنون انفجار نشویل از طرفداران نظریه‌های توطئه‌ای بوده که معتقد است افراد مشهوری چون باراک اوباما و جاستین بیبر خزندگان و مارمولک‌های با ریشه بیگانه هستند که اکنون جهان را تسخیر کرده‌اند.

آگهی

پلیس آمریکا در پی یافتن پاسخ این سوال است که آیا «تئوری توطئه» باعث شده تا بمبگذار انفجار انتحاری دست به انجام چنین عملیاتی بزند؟

آنتونی کوئین وارنر ۶۳ ساله روز جمعه ۲۵ دسامبر با منفجر کردن یک خودرو باعث کشته شدن خود و زخمی شدن ۳ نفر دیگر شد. در پی این انفجار چندین خودرو آتش گرفتند و شیشه‌های فروشگاه‌های اطراف محل حادثه شکسته شدند.

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که دوست دختر آقای وارنر یکم اوت سال ۲۰۱۹ به پلیس اطلاع داده که شریک زندگی‌اش در حال ساخت یک بمب در اتومبیل ون خود است. پلیس فدرال بعد از دریافت این گزارش به منزل آقای وارنر مراجعه کرده اما هیچ مورد مشکوکی یافت نکرده است.

همچنین گزارش‌ها نشان می‌دهد نیروهای پلیس اجازه ورود به ملک آقای وارنر را نداشته‌اند. این گزارش برای اف‌بی‌آی هم ارسال شده و در آنجا هم هیچ سو‌پیشینه‌ای برای عامل انفجار نشویل پیدا نشده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد تنها سابقه‌ای که در پرونده این مرد پیدا شده اتهام مربوط به ماری جوانا در سال ۱۹۷۸ بوده است.

مقام‌های پلیس نشویل می‌گویند هیچ مورد مشکوک یا اطلاعات دیگری درباره آقای وارنر بعد از گزارش دوست دختر او در اوت ۲۰۱۹ ثبت نشده است

فرد مظنون بارها اظهاراتی در خصوص نظریه «خزندگان فرا زمینی» مطرح کرده است. نظریه‌ توطئه‌ای تایید نشده که معتقد است افراد مشهوری چون باراک اوباما یا جاستین بیبر، خزندگان و مارمولک‌هایی با ریشه بیگانه هستند که اکنون جهان را تسخیر کرده‌اند.

گفته می‌شود آقای وارنر بارها در این خصوص اظهار نظر کرده و به تئوری‌های توطئه‌ای از این دست باور داشته است.

پلیس هنوز نتوانسته به جزئيات دقیقی در خصوص انگیزه اصلی عامل این انفجار دست یابد اما به این جمع‌بندی رسیده که آقای وارنر به تنهایی دست به این اقدام زده و خطر دیگری نشویل را تهدید نمی‌کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عامل بمب‌گذاری در مسجد مینه‌سوتا به ۵۳ سال حبس محکوم شد

انفجار نشویل؛ تقاضای فرماندار تنسی از ترامپ برای اعلام وضعیت اضطراری

دو مقام پلیس آمریکا: در نزدیکی محل انفجار نشویل بقایای انسانی کشف شد