Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

کدام خودروها در ایران کیفیت بهتری دارند؟

خودرو دنا
خودرو دنا Copyright شرکت ایران خودرو
Copyright شرکت ایران خودرو
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جدیدترین گزارش کیفیت خودرو در ایران نشان می‌دهد که پس از خروج آمریکا از برجام تعداد خودروهای با کیفیت تولید شده در ایران کاهش داشته است.

آگهی

جدیدترین گزارش کیفیت خودرو در ایران نشان می‌دهد که پس از خروج آمریکا از برجام، تعداد خودروهای تولید شده با کیفیت در ایران کاهش داشته است.

آخرین گزارش ارزیابی کیفی که توسط اداره کل صنایع حمل و نقل وزارت صنعت ایران منتشر شده است نشان می دهد تنها دو خودرو موفق به کسب پنج ستاره کامل کیفی شده‌اند. البته انتقاد می‌شود که حتی این بررسی کیفی به دلیل مدیریت و نظارت همزمان وزارت صنعت معدن و تجارت می تواند دقیق نباشد.

در این گزارش پژو ۲۰۰۸ ایران خودرو موفق به کسب پنج ستاره کامل کیفی شد و بالاترین کیفیت را در میان تمامی خودروهای سبک و سنگین دارد البته تولید این خودرو به دلیل خروج پژو از ایران هم اکنون قطع شده است.

هایما اس هفت اتوماتیک ایران خودرو خراسان هم چهار ستاره کیفی را بدست آورده است در حالی خودروهای چینی در ایران می‌توانند چهار ستاره کیفی بدست آورند که این خودروها هنوز موفق به حضور در بازار اروپا و آمریکای شمالی نشده‌اند.

در این بررسی خودروهای پژو ۲۰۷ و دنا پلاس از ایران خودرو هر کدام چهار ستاره کیفی به دست آورده‌اند. رانا، پژو ۲۰۶ اس دی ، پژو ۲۰۶ ، دنا و پژو پارس اتوماتیک ایران خودرو نیز سه ستاره‌ای را کسب کرده‌اند.

در این فهرست، سمند و پژو پارس سه ستاره را از آن خود کردند. بیشتر محصولات ایران خودرو روی پلت فرم پژو ۴۰۵ و ۲۰۶ در حال ساخت هستند تکنولوژی این محصولات قدیمی و به بیش از ۲۰ سال پیش باز می‌گردد.

در شرکت سایپا هم کوییک آر پارس خودرو، کوییک و تیبا دو و تیبا دو پلاس شرکت سایپا، ساینای کاشان و تیبای سایپا سیتروئن نیز موفق به دریافت سه ستاره شدند.

این خودروها از پلت فرم توسعه یافته پراید استفاده می‌کنند و بر اساس انتقاد برخی کارشناسان دارای تکنولوژی قدیمی هستند.

پس از خروج آمریکا از برجام تولید محصولات روز در ایران قطع شده است سه سال قبل خودروهایی مانند مزدا سه و سوزوکی گرندویتارا در ایران تولید می شد که در کنار تکنولوژی روز می توانستند پنج ستاره کیفی را در ایران بدست آورند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ساخت باتری تازه‌ای برای خودروی برقی که فقط در ۵ دقیقه شارژ می‌شود

انبار خاک گرفته و پرایدهای بی‌مشتری؛ سرنوشت تخفیف‌های سایپا در سوریه

رونمایی از رنو۵ الکتریکی به عنوان نماد تلفیق نوستالژی و نوآوری؛ خودروی برتر سال ۲۰۲۴ هم معرفی شد