Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

صف‌های طولانی کامیون‌ها در بندر دوور؛ بریتانیا نیروی نظامی مستقر کرد

Kirsty Wigglesworth
Kirsty Wigglesworth Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

علاوه بر ۳۰۰ سربازی که پیش از این به دوور فرستاده شده بودند، ۸۰۰ نیروی دیگر نیز در حال استقرار در این منطقه هستند.

آگهی

بریتانیا روز جمعه نیروی نظامی بیشتری را به بندر دوور فرستاد تا به نیروهای حاضر در این بندر در برقراری نظم و فرستادن تدریجی کامیون‌ها به فرانسه کمک کنند.

در پی کشف نوع مسری‌تر ویروس کرونا در بریتانیا و در نتیجۀ آن بسته شدن مرزهای فرانسه به روی مسافران این کشور، صف‌های طولانی خودروها و کامیون‌های حمل بار در بندر دوور شکل گرفته است. این خودروها پس از تایید نتیجۀ منفی تست کرونای سرنشینان آن، از طریق کشتی به بندر کاله در خاک فرانسه منتقل می‌شوند.

سرگردانی صدها کامیون در مناطق مرزی بریتانیا، درنهایت فرانسه را روز پنج‌شنبه مجبور کرد تا با وجود نگرانی‌ها از شیوع نوع جدید کووید۱۹، با از سر گیری خدمات کشتی‌رانی بین دو بندر دوور و کاله موافقت کند. گفته می‌شود در این مدت وضعیت بیش از ۷۰۰ خودرو روشن شده و بخش قابل توجهی از آنها موفق به ورود به خاک فرانسه شده‌اند.

حرکت کُند کامیون‌ها به سمت بندر دوور برای سوار شدن بر کشتی‌ها، در روز جمعه که به مناسبت جشن کریسمس تعطیل بود نیز ادامه داشت. بسیاری از کامیون‌ها نیز همچنان در کنار بزرگراه پارک کرده‌اند و در انتظار نتیجه تست کرونا برای دریافت مجوز ورود به کشتی‌ها هستند.

بنا بر اعلام وزیر حمل و نقل بریتانیا تا کنون بیش از ۱۰ هزار تست کرونا از رانندگان کامیون‌ها گرفته شده و تنها ۲۴ مورد از این آزمایش‌ها مثبت بوده است.

نظامیان فرستاده شده به این بندر به کار بررسی وسایل نقلیه و اسناد رانندگان در ورودی بندر مشغولند و شماری از پرسنل فرانسه نیز برای کمک به این منطقه فرستاده شده‌اند.

بنا بر اعلام رسانه‌های بریتانیا علاوه بر ۳۰۰ سربازی که پیش از این به دوور فرستاده شده بودند، ۸۰۰ نیروی دیگر نیز در حال استقرار در این منطقه هستند.

مقامات بریتانیا همچنین اعلام کرده‌اند که بر اساس توافق جدید دو دولت بریتانیا و فرانسه، قرار است سه‌شنبه آینده به سیاست بستن مرزها پایان داده شود؛ با این وجود انتظار می‌رود تا آن روز صف طولانی کامیون‌ها همچنان در این منطقه دیده شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نوع مسری‌تر ویروس کرونا صف‌ها را در بندر دوور بریتانیا طولانی‌تر کرد

توافق پسابرکسیت در روابط ۳۰ ساله تجاری، مهاجرتی وامنیتی بریتانیا و اتحادیه‌اروپا چه تغییراتی می‌دهد؟

درخواست رؤسای خدمات بهداشت ملی بریتانیا از جانسون برای طولانی‌تر کردن دوره گذار برکسیت