Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

کُندی در رسیدن کشتی‌های حامل کامیون‌ از بریتانیا به بندر کاله فرانسه

بندرگاه کاله
بندرگاه کاله Copyright آسیوشیتد پرس
Copyright آسیوشیتد پرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اینکه چه تعداد کشتی وارد بندر کاله فرانسه شوند به توان تست‌گیری بریتانیا بستگی خواهد داشت. رانندگان کامیونی که می‌خواهند از بریتانیا وارد فرانسه و اروپا شوند باید نتیجهٔ منفی تست کرونا را نشان دهند.

آگهی

راه‌بندان بزرگ و بسته بودن دروازهٔ دوور بریتانیا رسیدن کشتی‌ها از این کشور به فرانسه را مختل کرده است. مقامات بندر کاله فرانسه اعلام کردند که این بندرگاه، که همیشه در روز کریسمس تعطیل بوده، فردا صبح استثنائا باز خواهد بود تا حرکت کامیون‌های کالا تسهیل شود.

ژان مارک پویسسو، مدیر اسکلهٔ بندر کاله گفت:‌ «حرکت خیلی کنُد بوده و از امروز صبح فقط دو کشتی که هر کدام حامل ۱۰۰ کامیون بوده‌اند به کاله رسیده‌اند. حال آنکه این کشتی‌ها در حالت معمول گنجایش ۱۲۰ کامیون را دارند.»

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وی تصریح کرد که بندرگاه کاله فردا باز خواهد بود اما اینکه چه تعداد کشتی وارد بندر شود به توان تست‌گیری در بریتانیا بستگی خواهد داشت. طبق مقررات رانندگان کامیونی که می‌خواهند از بریتانیا وارد فرانسه و اروپا شوند باید نتیجهٔ منفی تست کرونا را نشان بدهند که حداکثر ۷۲ ساعت قبل از عزیمت انجام شده باشد.

رانندگان حدود ۶ هزار کامیون پشت دروازهٔ دوور در بریتانیا گیر کرده‌ و منتظرند تا از آنها تست کرونا گرفته شود. آمدوشد در مرز فرانسه و بریتانیا به‌خاطر شیوع گونهٔ تازهٔ ویروس کرونا در بریتانیا از نیمه‌شب یکشنبه به حال تعلیق در آمد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پای سخن پناهجویان ایرانی در بندر کاله فرانسه؛ «همین حالا هم مرده‌ایم، هیچ کشوری راهمان نمی‌دهد»

ویدئو؛ صف‌های طولانی کامیون‌ها فرانسه را ناچار به بازگشایی مشروط مرز بریتانیا کرد

بازگشایی مرز فرانسه و بریتانیا برای سفر اضطراری با تست کرونای منفی؛ انتقاد رانندگان از نبود تست کافی