Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نشست وزیران کشورهای عضو برجام؛ طرف‌ها بر لزوم حفظ و اجرای توافق هسته‌ای تاکید کردند

جوزپ بورل پس از نشست وزیران خارجهٔ اروپا
جوزپ بورل پس از نشست وزیران خارجهٔ اروپا Copyright آسیوشیتد پرس
Copyright آسیوشیتد پرس
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«اجرای کامل و درست تعهدات برجام از سوی تمامی طرفها حیاتی است و نیز باید بر سر چالش‌های اجرایی این پیمان، از جمله منع گسترش تسلیحات هسته‌ای و نیز برداشته شدن تحریم‌ها گفتگو کرد.»

آگهی

وزیران خارجهٔ کشورهای عضو برجام و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای بار دیگر بر لزوم حفظ و اجرای کامل توافق هسته‌ای تاکید کردند.

نشست وزیران خارجهٔ پنج‌ کشور عضو برجام شامل فرانسه، بریتانیا، آلمان و روسیه و چین، با ایران، روز دوشنبه به ریاست جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیهٔ اروپا به‌شکل ویدئویی برگزار شد.

طرفهای برجام تأکید کردند که متعهدند تا برای حفظ این توافق متقابلاً تلاش کنند. اعضای حاضر همچنین گفتند که اجرای کامل و درست تعهدات برجام از سوی تمامی طرفها حیاتی است و نیز باید بر سر چالش‌های اجرایی این پیمان، از جمله منع گسترش تسلیحات هسته‌ای و نیز برداشته شدن تحریم‌ها گفتگو کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

وزیران خارجهٔ کشورهای عضو این توافق همچنین تأکید کردند که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تنها سازمان بین‌المللی مستقل و بی‌طرفی است که از سوی شورای امنیت سازمان ملل تعیین شده تا بر اجرای تعهد منع گسترش تسلیحات هسته‌ای در برجام نظارت کند.

وزیران خارجهٔ شش کشور حاضر یادآوری کردند که توافق برجام که با قطعنامهٔ ۲۲۳۱ سازمان ملل رسمیت یافته، عنصر مهمی در ساختار منع گسترش تسلیحات هسته‌ای،‌ و نیز دستاور بزرگِ دیپلماسی چند‌جانبه‌گراست که به تأمین امنیت منطقه‌‌‌ای و بین‌المللی کمک می‌کند.

در پایان، اعضا تأسف بسیار خود را از خروج ایالات متحده از این توافق مجدداً اعلام کرده، ابراز امیدواری کردند که این کشور به برجام برگردد و نیز تأکید کردند که آماده‌اند تا به‌اتّفاق یکدیگر برای این منظور تلاش کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا در نشست شورای امنیت: تسلیم شگرد خطرناک ایران برای کاهش فشارها نشوید

اتحادیه اروپا ۹ نهاد و شخص ایرانی از جمله وزیر دفاع را به دلیل ارسال پهپاد به روسیه تحریم می‌کند

آیا همان تحریم‌هایی که ابراهیم رئیسی بی اثر می‌پنداشت، جان او را گرفت؟