حمله وین اتریش؛ نمونه‌برداری «دی ان ای» دو مظنون را به دام انداخت

حمله وین
حمله وین Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادستان‌های اتریشی گفته‌اند که یکی از این افراد یک شهروند افغانی‌تبار است که مشخصات «دی ان ای» وی روی سلاح استفاده شده در حمله وین یافت شده است.

آگهی

منابع قضایی اتریش روز یکشنبه اعلام کردند که دو مظنون تازه را در ارتباط با حمله «تروریستی» ماه نوامبر در شهر پایتخت این کشور دستگیر کردند.

دادستان‌های اتریشی گفته‌اند که یکی از این افراد یک شهروند افغانی‌تبار است که مشخصات «دی ان ای» وی روی سلاح استفاده شده در حمله وین یافت شده است.

سخنگوی دادستاتی شهر وین با تایید این خبر که پیش‌تر در نشریه کرون منتشر شده بود، گفت که مقامات قضایی به زودی از دادگاه برای بازداشت این جوان ۲۶ ساله استعلام خواهند گرفت.

این مسئول دادستانی در پایتخت اتریش تصریح کرد که رد «دی ان ای» فرد مظنون روی سلاح به کار رفته در حمله ماه گذشته پیدا شده و بدون اشاره به جزئیات بیشتر ماجرا از دستگیری یک مظنون دیگر در همین ارتباط خبر داد.

پلیس اتریش اوایل ماه نوامبر پس از حمله و کشتار یک فرد مسلح بیست ساله در چند نقطه از پایتخت این کشور بلافاصله وارد عمل شد و وی را با شلیک گلوله از پای درآورد.

مقامات امنیتی اتریش فرد مهاجم را یک مسلمان دارای تابعیت دوگانه این کشور و مقدونیه معرفی و اعلام کردند که وی پیش‌‌تر به دلیل تلاش برای پیوستن به گروه داعش در سوریه به زندان افتاده و در دسامبر گذشته آزاد شده بود.

گروه داعش یک روز پس از انجام این حمله که طی آن دست کم ۴ نفر کشته و ۱۴ تن دیگر نیز مجروح شدند مسئولیت آنرا برعهده گرفت.

این حمله که جزئیات دقیق آن به طور کامل در اختیار رسانه‌ها قرار نگرفت ابتدا گمان می‌‌رفت توسط دو یا چند فرد صورت گرفته باشد اما تحقیقات پلیس اتریش دخالت فرد دیگر به جز مهاجم کشته شده را تایید نکرد.

مقامات پلیس پیش‌تر پانزده مظنون را در ارتباط با این حمله دستگیر کرده بود. مقامات آلمانی و سوئیسی نیز همزمان اعلام کردند که تحقیقاتی برای یافتن مظنونان احتمالی مرتبط با عامل حمله وین در کشورشان به جریان افتاده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ماکرون و کورتس یک هفته پس از حمله وین تدابیر ضدتروریستی را بررسی می‌کنند

حملات وین اتریش؛ سطح هشدار تهدید‌های تروریستی در بریتانیا افزایش یافت

«ارکستر سبزیجات» در وین؛ اجرای موسیقی با سازهایی که هویج و بادمجان هستند