Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

ویلیام بار، وزیر دادگستری آمریکا و حامی سرسخت ترامپ، استعفا کرد

ویلیام بار
ویلیام بار Copyright آسیوشیتد پرس
Copyright آسیوشیتد پرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«آقای بار چند هفته پیش در مخالفت با رئيس جمهوری آمریکا گفته بود که وزارت دادگستری این کشور، هیچ مدرکی دال بر تخلّف گسترده در انتخابات اخیر نیافته است.»

آگهی

ویلیام بار، دادستان کلّ ایالات متحده و یکی از حامیان پروپاقرص دونالد ترامپ، رئيس جمهوری این کشور از مقام خود استعفا کرد.

دونالد ترامپ، روز دوشنبه، و لحظاتی پس از آنکه اعلام کالج الکترال ایالات متحده بر پیروزی جو بایدن در انتخابات مهر تأیید نهایی را زد، در توییتر خود اعلام کرد که ویلیام بار، پیش از کریسمس با وزارت دادگستری خداحافظی خواهد کرد.

آقای بار چند هفته پیش در مخالفت با رئيس جمهوری آمریکا گفته بود که وزارت دادگستری این کشور، هیچ مدرکی دال بر تخلّف انتخاباتی گسترده نیافته است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

منتقدان عملکرد ویلیام بار همواره می‌گفتند که وی وزارت دادگستری را به خادم مطیع دولت بدل کرده، و به این ترتیب، استعفای وی از سمتش نقطهٔ پایانی بر جملهٔ وفاداری‌های این وزراتخانه به دولت کنونی به‌شمار می‌آید.

آقای بار در متن استعفانامه‌اش همچنان به رئیس‌جمهوری کنونی ابراز علاقه و از عملکرد وی دفاع کرده است و بناست پس از کناره‌گیری وی، جف روزن، معاون کنونی او سرپرستی وزارت دادگستری آمریکا را عهده‌دار شود.

دادستان کلّ ایالات متحده، وزیر دادگستری این کشور بوده و بالاترین مقام دادگستری دولت تلقّی می‌شود. دادستان کلّ همچون یک عضو کابینه به‌شمار می‌رود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برای اولین‌بار در تاریخ آمریکا؛ بایدن تمام اعضای تیم ارتباطات کاخ سفید را از میان زنان انتخاب کرد

زنی که از سقوط آسانسور از طبقه ۷۵ یک آسمان‌خراش جان سالم به در برد

باز شدن قفل بسته تسلیحاتی ۱۸ میلیارد دلاری آمریکا؛ ۵۰ جنگنده اف-۱۵ در اختیار اسرائیل قرار می‌گیرد