قاتل زنجیره‌ای ژاپنی، موسوم به «قاتل توییتری»، به‌ مرگ محکوم شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
قاتل زنجیره‌ای ژاپنی، موسوم به «قاتل توییتری»، به‌ مرگ محکوم شد
قاتل زنجیره‌ای ژاپنی، موسوم به «قاتل توییتری»، به‌ مرگ محکوم شد   -   کپی رایت  Takuya Inaba/Kyodo News

دادگاهی در توکیو، تاکاهیرو شیراهیشی، ملقّب به «قاتل توییتری» را، به اتهام قتل ۹ نفر در سال ۲۰۱۷ میلادی، به مرگ محکوم کرد.

پلیس ژاپن در سال ۲۰۱۷ در پی ناپدید شدن یک زن جوان، آپارتمان شیراهیشیِ ۳۰ ساله را جستجو کرد و توانست جسد آن زن جوان را به‌همراه چندین جسد دیگر، که همگی در چند یخچال جا داده شده بودند، پیدا کند. در مجموع ۸ زن و یک مرد که بین ۱۵ تا ۲۶ سال سن داشتند قربانی «قاتل توییتری» شده بودند.

شیراهیشی در توییتر با نام مستعار «دارزننده» با کسانی که تمایل به‌خودکشی داشتند تماس می‌گرفت و وعده می‌داد که به‌آنها کمک خواهد کرد تا خود را بکشند. وی سپس قربانیان را، که عمدتا زنان جوان بودند، به آپارتمان خود می‌آورد و آنها را خفه می‌کرد. مطابق کیفرخواست، قاتل همچنین متهم شده که به قربانیان زن تجاوز کرده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

وکلای مدافع شیراهیشی، با استناد به «تمایل مقتولان به مرگ» خواستار تخفیف مجازات وی بودند اما دادگاه با استناد به «مقاومت مقتولان در لحظات پیش از مرگ» درخواست آنان را نپذیرفت و حکم به اعدام قاتل داد.

پروندهٔ این قتل‌ها در سال ۲۰۱۷ جنجال زیادی در ژاپن به‌راه انداخت و شبکه‌های اجتماعی و دولت را به حمایت روحی‌روانی از جوانان افسرده و نیازمند به کمک ترغیب کرد.