تلاش قاتل زیردریایی‌ساز دانمارکی برای فرار از زندان ناکام ماند

مخترع دانمارکی پیتر مدسن
مخترع دانمارکی پیتر مدسن Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پیتر مدسن که به جرم قتل کیم وال روزنامه‌نگار سوئدی در سال ۲۰۱۷ در زندان به سر می‌برد، روز دوشنبه ۲۰ اکتبر (۲۹ مهر) تلاش کرد از زندان خود در آلبرتسلوند در حومه کپنهاگ بگریزد.

آگهی

تلاش قاتل مخترع زندانی در دانمارک برای فرار بی‌نتیجه ماند. پیتر مدسن که به جرم قتل کیم وال روزنامه‌نگار سوئدی در سال ۲۰۱۷ در زندان به سر می‌برد، روز دوشنبه ۲۰ اکتبر (۲۹ مهر) تلاش کرد از زندان خود در آلبرتسلوند در حومه کپنهاگ بگریزد.

او در ابتدا با تظاهر به اینکه جلیقه‌ای انفجاری به تن دارد توانست نگهبانان را عقب براند، اما چند صد متر جلوتر توسط ماموران پلیس بازداشت شد.

سه سال پیش در شامگاه ۱۰ اوت سال ۲۰۱۷ کیم وال روزنامه‌نگار زن ۳۰ ساله سوار بر زیردریایی دست‌ساز پیتر مدسن با نام ناتیلوس شد تا گزارشی از آخرین ساخته وی تهیه کند. در پی بی‌خبری از وضعیت وی پس از ورود به زیردریایی، همکارش از ناپدید شدن او خبر داد و مدتی بعد بدن قطعه قطعه شده این روزنامه‌نگار در پلاژی ساحلی به دست پلیس کشف شد.

پیتر مدسن در دادگاه خود مدعی شد که یک سانحه روی عرشهٔ زیردریایی‌اش سبب مرگ خانم وال شده‌ و سپس خود وی جسد او را قطعه قطعه کرده و به دریا انداخته است.

با این حال براساس گزارش‌های موجود در این پرونده، پیترمدسن ۴۷ ساله قبل از ضرب و شتم و قتل کیم وال دست و پاهای وی را بسته بوده است. و بنا به گزارش پزشکی قانونی، به بخش‌های آلت تناسلی خانم کیم ۱۴ زخم ناشی از ضربات چاقو وارد شده بوده است.

آقای مدسن از پذیرش اتهام قتل در برابر دادگاه سر باز می‌زد تا زمانی که در یک مستند،‌ به نام «ضبط مخفیانه (صدای) پیتر مدسن»، صدای او پخش شد که تلفنی به یک خبرنگار دیگر گفته بود وی مرتکب این قتل شده است.

آقای مدسن اکنون برای گذراندن دوره حبس ابد خود در زندان به سر می‌برد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قاتل زنجیره‌ای ژاپنی، موسوم به «قاتل توییتری»، به‌ مرگ محکوم شد

خبرنگار سوئدی پیش از قتل به بدترین نحو ممکن شکنجه شده بود

کشف سربریده روزنامه نگار سوئدی در دانمارک