محب‌الله محبی، معاون والی کابل در انفجاری در پایتخت افغانستان کشته شد

معاون والی کابل در انفجار یک بمب مغناطیسی کشته شد
معاون والی کابل در انفجار یک بمب مغناطیسی کشته شد Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز با استفاده از  AFP
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقام‌های امنیتی افغانستان همچینین اعلام کردند صبح سه‌شنبه و در جریان یک حمله دیگر به یک پست بازرسی در کابل یک مامور پلیس کشته و دو مامور دیگر زخمی شدند.

آگهی

محب‌الله محبی، معاون والی کابل صبح سه‌شنبه و بر اثر انفجار یک بمب مغناطیسی در پایتخت افغانستان کشته شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، طارق آرین، سخنگوی وزارت کشور فرانسه با تائید این خبر گفت: «حدود ساعت ۹ و ۴۰ دقیقه صبح، لندکروزر حامل آقای محب و منشی وی هدف یک ماین (مین) مغناطیسی قرار گرفت. براثر این انفجار متاسفانه معاون والی کابل و منشی او کشته و دو محافظ هم زخمی شدند.»

این حمله در زمان حرکت خودروی حامل آقای محب به دفتر کارش روی داد. هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت انفجار را بر عهده نگرفته‌اند.

در هفته‌های اخیر و باوجود ادامه گفت‌وگوهای صلح میان دولت افغانستان و طالبان، حملات علیه شخصیت‌های سیاسی، روزنامه‌نگاران و کنشگران افزایش یافته است. روز دوشنبه، زلمای خلیل‌زاد، فرستاده ویژه ایالات متحده آمریکا از هیات نمایندگی دولت افغانستان خواسته بود تا ادامه مذاکرات را برای مشورت با مقام‌های کابل به تاخیر نیاندازند. 

مقام‌های امنیتی افغانستان همچینین اعلام کردند صبح سه‌شنبه و در جریان یک حمله دیگر به یک پست بازرسی در کابل یک مامور پلیس کشته و دو مامور دیگر زخمی شدند. 

طالبان متعهد شده است که دیگر مراکز شهری را هدف حملات خود قرار ندهد. شاخه ولایت خراسان دولت اسلامی، مسئولیت چند مورد از حملات مرگ‌بار هفته‌های اخیر را بر عهده گرفته است. 

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دو حمله در کابل جان چند تن از جمله یک فعال مدنی و یک افسر پلیس را گرفت

شلیک ۱۰ راکت به کابل دست‌کم یک کشته برجای گذاشت

حملات پی در پی راکتی در کابل؛ داعش مسئولیت حملات را بر عهده گرفت