Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نفت ایران به اوج ۱۰ ماه گذشته رسید؛ صعود قیمت‌های جهانی پس از تمدید مذاکرات تجاری برکسیت

تاسیسات استخراج نفت در شهر اوکلاهامای آمریکا
تاسیسات استخراج نفت در شهر اوکلاهامای آمریکا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قیمت جهانی نفت روز دوشنبه و در پی بالا رفتن احتمال افزایش تقاضا برای سوخت تحت تاثیر آغاز واکسیناسیون کرونا در آمریکا و تمدید مذاکرات تجاری برکسیت افزایش یافت.

آگهی

قیمت جهانی نفت روز دوشنبه و در پی بالا رفتن احتمال افزایش تقاضا برای سوخت تحت تاثیر آغاز واکسیناسیون کرونا در آمریکا و تمدید مذاکرات تجاری برکسیت افزایش یافت.

بهای هر بشکه نفت پایه برنت در ابتدای معاملات روز دوشنبه به بیش از ۵۰ دلار و ۳۰ سنت رسید که بالاترین سطح از ۵ مارس گذشته تاکنون و طی بیش از ۹ ماه گذشته به شمار می‌رود. همزمان بهای هر بشکه نفت سنگین ایران نیز به بالاترین حد در ۱۰ ماه گذشته رسید و ۴۸ دلار قیمت خورد.

خوش‌بینی جهانی نفت در شرایطی است که آلمان بزرگترین اقتصاد اروپا قصد دارد محدودیت‌های کرونایی جدیدی را از روز چهارشنبه به اجرا بگذارد. افزون بر آلمان سایر قدرت‌های اقتصادی اتحادیه اروپا همچون فرانسه، ایتالیا و اسپانیا نیز همچنان با شیوع پرسرعت ویروس کرونا مواجه هستند.

با این حال، تحلیل‌گران بازار نفت معتقدند که خروج مذاکرات تجاری اتحادیه اروپا و بریتانیا از بن‌بست مانع از خنثی شدن امیدواری نسبت به تاثیر کوتاه‌مدت واکسیناسیون کرونا بر رونق گردشگری و افزایش تقاضای سوخت شد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

البته اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت(اوپک) و متحدان آن موسوم به اوپک پلاس اخیرا توافق کردند که مجموع تولید روزانه خود را از ابتدای ژانویه آینده ۵۰۰ هزار بشکه کاهش دهند. توافقی که احتمال دارد در نشست ۱۶ دسامبر کمیته نظارتی و جلسه ۴ ژانویه اوپک پلاس زمینه بازبینی آن فراهم شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخستین روز کاری بازارهای مالی در سال نو میلادی؛ رشد قیمت نفت و طلا همزمان با نزول دلار

پیشنهاد کمیسیون اروپا: محدودیت رفت و آمد پس از برکسیت برای جوانان «لغو شود»

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند